Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mekkora az esély a babára?

Mekkora az esély a babára?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam dokinál, álltalános vizsgálat. Megnézte a petefészkemet, és azt mondta szép nagy tüsző van benne. Ez a mensesem 18.napján. Ha tegnap és holnap volt közösülés, mekkora esély lehet a babára? Nagyon régóta szeretnék már. :(

2015. máj. 19. 21:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Esély az mindig van rá, csak nem biztos hogy össze is jön. Nem mondta, hogy esetleg 1-2 napon belül meg is reped? Az mindenképp jó, hogy együtt voltatok, ma is, holnap is legyetek együtt. Szokott ovulációnál tojásfehérjés nyákod lenni? Akkor azt figyelgetheted, mert ha olyat tapasztalsz akkor valószínű megrepedt az a tüsző. Sok sikert.
2015. máj. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szia. Köszönöm a válaszod. Sajnos azt nem mondta. :( Szerintem nem szokott lenni, de most már figyelem. Azt olvastam, menses után vannak a száraz napok, nekem meg most is az van. :(
2015. máj. 20. 20:10
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem pl. a 16. napon volt ovulációm. 30 napos ciklusnál. És még soha nem volt annyi tojásfehérjés nyákom mint akkor, este volt ráadásul közösülés után. Bizonytalan is voltam, hogy ez így nem is jó, mert aktus után voltunk, nos rá 14 napra pozitív lett a tesztem. Lehet most hosszabb lesz a ciklusod. Lehet ma már nem leszel "száraz", nem mindenkinek jelentkezik a nyúlós nyák. Hány naposak a ciklusaid?
2015. máj. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Általában 25. napon jön meg, de áprilisban megjött 18. napon, majd május 1-én 24. napon. Most ha marad a 25 napot ciklus, akkor 25-én kellene megjönnie. Lehet most hosszabb lesz, mert 18.án látta az orvos a tüszőt. :)

Most még reménykedek, csak hétfőn ne jöjjön meg, mert akkor nem tudom mit látott az orvos.

2015. máj. 21. 10:21
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha átlag 25 napos a ciklusod, akkor elvileg a 11. napon kéne lennie a peteérésnek, mert ugye a luteális fázis az 14. nap átlagban mindenkinek. Akkor most hosszabb lesz a ciklus, ha a 18. napon láttak nagy tüszőt. Ha aznap megtörtént az ovuláció, akkor az azt jelenti, hogy ha nem történt megtermékenyülés akkor ez a ciklusod 32. napos lesz. Nos lehet kicsit rendszeresíteni kéne a ciklusokat. Mikor nekem is úgy volt hogy egyik hónap 27. napos, aztán 29 napos majd 30 napos addig nem estem teherbe. 3 hónapig volt 30 napos ciklusom és akkor sikerült a baba pont a 3. ilyen hónapban.
2015. máj. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az elmúlt 3 évben most áprilisban volt először ilyen, hogy hamarabb megjött. Kicsit stresszes voltam. :) A naptár is mindig a 11. napra írja az ovut.Ezekben a napokban mindig figyelek hogy legyen együttlét, még sem történik semmi már 1,5 éve. :(
2015. máj. 21. 16:14
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet a hormonokkal van gond. Nekem PCO-m van/volt. Illetve IR. Nekem a diéta és mozgás segített rendezni a ciklusaimat. Mert volt peteérésem a hosszú ciklusok mellett, ami 42-45 napos volt, csak nem repedt meg a tüsző. Lehet neked is kéne egy 3. napi és 21. napi vérvétel. illetve cukor és inzulin terheléses vizsgálat. Sokan nem is gondolják, hogy ott a probléma. Nekem a cukrommal volt gond. A terhelt értékem az éhgyomri alá ment, ami IR. És emiatt lett policisztás a petefészkem. (PCO)Ha nagyon durva értékek vannak akkor gyógyszert is szoktak adni, de minden esetben diéta és mozgás ami elengedhetetlen. Keress fel egy endokrinológust szerintem.
2015. máj. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. :) Kezdem egy vérvizsgálattal.
2015. máj. 21. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!