Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Talán most nincs is peteérésem...

Talán most nincs is peteérésem? Vagy lehetséges, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés
Még csak 1-2 hónapja figyelem magam, így most nem tudom mi miért van. 28 naposak a ciklusaim (mindig), múlt hónapban a 13. napon egész nap erős folyásom volt és petefészekszurka. Gondolom ez jelezte az ovulációt, ami másnapra eshetett. A menstruációm 2 napra megjött (furcsálltam mondjuk), majd rá pár napra teszteltem egy negatívat. Így gondoltam, nincs semmi. Most viszont nincs folyásom, pár órás petefészekszurka pedig a 11. ciklusnapomon volt. Az korai lehetett szerintem az ovulációhoz, óramű pontosságú ciklus esetén. Valaki aki nagyon ért ezekhez a dolgokhoz, segítene? Nem vezetek görbét, nem hőmérőzök, csak egyszerűen kíváncsi vagyok, mi miért történik most.
2015. máj. 27. 09:36
 1/6 anonim ***** válasza:
És szerinted van olyan ember aki erre a kérdésre válaszolni tud? Ha tudni akarod, hogy van-e peteérésed vegyél ovulációs tesztet, ha a terhességre vagy kíváncsi, akkor terhességi tesztet. Folyásod attól is lehet, ha műszálas bugyit veszel fel, szóval nem érdemes ilyenekből kiindulni. Mondjuk én nődokihoz mennék ha kéthetente megjönne.
2015. máj. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Amint írtam is, 28 naponta jön meg. Azt furcsálltam, hogy csak 2 napra jött meg. Vettem akkor tesztet, de negatív lett.
2015. máj. 27. 09:54
 3/6 anonim ***** válasza:
Jó, akkor a folyás, az hogy valamit érzel a petefészkednél, vagy az, hogy késik, előbb jön meg 3-4 nappal az semmit nem jelez. Nem tudjuk ez alapján megállapítani, hogy van-e ovulációd, van-e valamilyen nőgyógyászati betegséged, vagy terhes vagy-e, mivel a terhességnek sincs általában ilyen korai tünete. Vannak nők, akik érzik a peteérésüket, pl. én is nagyjából tudom mikor van, de ha eddig nem vetted észre , hogy mit csinál a tested olyankor másképp, akkor szerintem nem most fogsz rájönni. Tesztekkel, nődoki segítségével, egyéb módszerekkel meg lehet állapítani.
2015. máj. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Épp ez az, hogy eddig észrevettem, de most nincs semmi. És, ha netán most valóban nincs peteérési tünetem, utalhat-e arra, hogy nincs peteérés, terhesség pedig igen. Tudom, teszt. Előtte viszont szerettem volna itt érdeklődni, hátha kapok tippeket. Mert lehet csak én aggódom túl a dolgot.
2015. máj. 27. 10:59
 5/6 anonim ***** válasza:
Tehát igazából azt szeretnéd, hogy terhes legyél és abban reménykedsz, hogy emiatt nincs peteérésed? Olyan nagyon ritkán van, hogy valakinek megjön és terhes, előfordul, de ritka. Első elmaradt menzesz időpontjától kimutatja a teszt a terhességet, egyéb jóslásokba felesleges bocsátkozni. Nekem pl. nemrég olyan terhes tüneteim voltak, hogy bárki azt mondta volna 100% terhes vagyok, de nem voltam az, úgyhogy szerintem nem érdemes beleélni magad, csak ha kimutatja a teszt, akkor érdemes erről gondolkodni.
2015. máj. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ha tudni szeretnéd ezeket vezess hőgörbét, nézd a nyákodat, használj LH tesztet.

Ha nem 2 napig szokott meg lenni a mensid és most annyit volt, akkor csinálj még egy tesztet, mert lehet baba.

Lehet ciklus peteérés nélkül is (anovulációs ciklus).

Az is lehet, hogy hamarabb van pár nappal ovud, a szervezet nem egy gép, ami óramű pontossággal működik.

Ha babát szeretnétek szeressétek egymást és várd a mensi napját, ha nem jön meg vagy nem a megszokott, akkor tesztelj hcg-re.

2015. máj. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!