Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 6 héttel szülés után van...

6 héttel szülés után van reális esély a teherbeesésre?

Figyelt kérdés
6 hete szültem és együtt voltam a férjemmel. Szoptatok 2-3.5 órànként, napi egyszer este tápszerezünk (este nem elég a tej). Mindenhol olvasom hogy a szoptatás nem véd a teherbeeséstől. Jó, a gyógyszer se 100%... Viszont elég kevés esèl van h teherbe estem, ugye?
2015. máj. 30. 10:47
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ne essetek nekem lécci, dom uncsi ez a "terhes vagyok?" kérdés.. de tènyleg nem tudom milyen gyakori az hogy szoptatás alatt valaki teherbe essen. Jövő héten megyek gyógyszert feliratni.
2015. máj. 30. 10:49
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy mi a hivatalos "statisztika", de a környezetemet nézve, elég gyakori hogy két testvér között alig 10 hónap legyen.
2015. máj. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Elég gyakran előfordul, úgyhogy kicsit okosabban kéne.
2015. máj. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%
Én azt nem értem, hogy miért hiszik azt az emberek, hogy a szoptatás alatt nem lehet teherbe esni!
2015. máj. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Elég nagy az esély a teherbeesésre. Különben hogyan lenne testvérek között 10-11 hónap korkülönbség?
2015. máj. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%
Nem kell egyből károgni. Ez teljesen egyén függő. Én pl. szoptatás alatt teljesen védve voltam, mert nem is menstruáltam, peteérésem sem volt. Mondjuk én kizárólag csak szoptattam. Szoptatás alatt nem védekeztünk és nem maradtam terhes, egyáltalán nem is aggódtam emiatt. Ahogy abbahagytam a szoptatást és megjött a menzeszem, az első ciklusban terhes maradtam. Nem véletlen!!! Szóval, igen, maradhatsz terhes, de mondom, ez egyénfüggő, nálam kizárt lett volna!!!
2015. máj. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%

A szoptatás nem véd a teherbeeséstől! Ha nem is tájékozódsz magadtól ezekről, az orvosod nem hívta fel rá a figyelmedet???

9 héttel a szülést követően már menstruáltam, szóval 2 héttel korábban már biztosan volt peteérésem...

2015. máj. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

#6

A barátnőm sem menstruált még és kizárólag szoptatott, mégis terhes lett...

2015. máj. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
48%
Kíváncsi lennék, a 6-os honnan tudja, hogy nem volt peteérése.
2015. máj. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem a doki mondta a hat hetes kontrollon, hogy már olyan vastag nyálkahártya van, hogy simán megtapadna benne a következő baba. Szerintem mielőtt elkezdesz gyógyszerezni, győződjetek meg róla, hogy tényleg nem lettél újra terhes.
2015. máj. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!