Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Menyi az esély ikrekre?

Menyi az esély ikrekre?

Figyelt kérdés
Párom szüleinek lettek volna ikrei csak sajnos nem maradtak meg. Apósomnak tehát úgye van egy fia lettek volna az ikrek és van egy lánya. Nekünk is van már egy fiunk. A kérdés tehát, hogy mennyi az esély arra hogy nekünk is másodjára ikreink lesznek? Vagy esetleg ismerte ugymond valami 'praktikát' hogy hogy lesz nagyobb az esélye az ikreknek?
2015. jún. 1. 07:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálunk apu tesójának vannak ikrei, és a férjemnek van egy ikerpár tesója. 3 gyerekünk született, egyik sem lett iker. Viszont a harmadik szülésemnék derült ki, hogy dupla volt a kzsinór, megkérdeztem az orvost, mi okozhatta. Azt mondta hogy valószínű ikerterhességnek indult... Szóval van rá esély.
2015. jún. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha egypetéjű ikrekre gondolsz, az mindenképp genetikai (kérdés, hogy anyósodéknak egy- vagy kétpetéjű lett volna, bár mivel nem a te vérszerinti rokonaid, így te nem öröklöd a hajlamot), kétpetéjű meg akkor lehet, ha egyszerre mindkét oldalon érik petesejt (nem számítva a lombik programot). Gyógyszerrel lehet segíteni, hogy több pete érjen meg, de normál esetben nem fogja felírni a nőgyógyász.
2015. jún. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi 😁
2015. jún. 1. 08:24
 4/5 anonim ***** válasza:

Nehéz lenne százalékos arányt mondani, mennyi az esély, de szerintem esélye mindenkinek van.


Nálunk a férjem távoli rokonai egypetéjű ikrek, és nálunk is egypetéjű ikrek jöttek először, utána egy nem iker baba. De hogy van-e összefüggés, ki tudja.

2015. jún. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom az ikrekre való hajlamok anyai ágon öröklődnek, azaz ha az anya családjában volt.
2015. jún. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!