Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hány hetesen mehetek legkésőbb...

Hány hetesen mehetek legkésőbb nőgyógyászhoz a pozitív teszt után, ha biztosan kell Utrogestant kapnom?

Figyelt kérdés

Kétszer jártam úgy, hogy a (halvány!) pozitív teszt után rögtön szaladtam a nőgyógyászhoz, mert könnyen teherbe tudok ugyan esni, de annyi progeszteront már nem termel a szervezetem, hogy meg i startsam a babát, ez már több terhességnél is kiderült, és emiatt alapból kapom terhesen az UTrogestant. Fel is írta mindkétszer, de a beágyazódás nem volt sikeres végül, és a tesztek egyre halványodtak, a gyógyszer miatt azonban nem tudott megjönni a vérzésem, csak amikor már egészen negatívak lettek a tesztek és abbahagytam a gyógyszert. Úgy érzem, bolondot csináltam magamból és csak bekavartam a hormonháztartásomba is.


Az orvos azt mondta, hogy legközelebb nyugodtan várjak két hetet a menses kimaradása után, de amikor azt kérdeztem, hogy az én esetemben nem késő-e már akkor a progeszteron-pótlás, igazából nem volt meggyőző a válasza, annyit mondott, hogy inkább egy erősebb terhességet támogassunk meg a gyógyszerrel. Én azt nem értem, hogy ha hormonproblémám van, akkor nem a terhességem gyenge, vagyis nem arról van szó, hogy a baba genetikája hibás, és rá kéne bízni a természetre a szelekciót....


Szerintetek késő hat hetesen elkezdeni az utrot?


2015. jún. 2. 13:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nem bízol meg az orvosodban, akkor ideje lecserélni. Igen, ismerek olyan anyukát, aki már mensis ciklus végén szedte az utrot. Én 5+2-n kaptam, mikor először mentem dokihoz. Nekem a 6. hét későinek tűnik. Arról nem beszélve, hogy nem érzem úgy a soraidból, hogy pontosan nyomon követné ez az orvos az eseted.
2015. jún. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ha tehetném, másik orvoshoz mennék, de itt nincs más, sajnos, kisváros, a többiek máshonnan járnak ide csak a hét egyes napjain.


Akkor mikor menjek szerinted, amikor már látszik is valami az UH-n, de még nem késő elkezdeni a gyógyszert?

2015. jún. 2. 13:20
 3/5 anonim ***** válasza:
Próbálj az 5. hét betöltése után menni.
2015. jún. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A 6 hét tényleg soknak tűnik. Próbáltál már természetes progeszteron növelőt? Palástfű tea például, azt még lehet terhesen is inni. Vagy például a méhpempő is nagyon jó hatással van a hormonok normalizálására. Én a helyedben azért egy másik orvoshoz is elmennék. Abból amit írsz gondolom hogy nem ez a számodra a legkönnyebb lehetőség de biztos meg lehet oldani.
2015. jún. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia. Ugyanebben a cipőben járok. De nekem ovu után rögtön el kell kezdeni az utrogestan t hogy megmaradjon a baba!!! Most is ezt teszem épp. Remélem sikeres leszek. Szval a 6.het késő!
2015. jún. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!