Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Segítség, erős dohányos...

Segítség, erős dohányos voltam, és most meg tudtam hogy babám lesz, hirtelen egyből nehéz eldobni mert egy nap egyet kettőt csak megkívánok, ezzel mennyire ártok neki? Napi 1-2

Figyelt kérdés
2015. jún. 13. 18:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hirtelen nem is szabad abbahagyni,mert többet árt mint használ.Szerintem 1-2 belefér,de majd jönnek akiknek nem :D
2015. jún. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy-kettő biztosan nem árt. Sokan vannak, akik végig dohányoztak és még is egészségesek a gyerekeik.
2015. jún. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

Jó,az az 1-2 szál sajnos több,de igazából mindenki ezt írja/mondja.

Ha ténylegesen 1-2 szál lenne akkor le tudnád tenni.

Tudom miről beszélek én is dohányoztam és nem akaraterő kell hozzá!

Ezt én sem tudtam sokáig(25 évig).

Egyébként kinél így kinél úgy.Használni biztosan nem használ,de nem minden esetben okoz nagy gondot(gondolok itt a koraszülésre,oxigénhiányra,placenta öregedésre stb.),de okozhat!!!

A nikotinhiánytól nem szenvednél csak attól ha arra gondolsz,hogy nem gyújthatsz rá.

Tehát csupán ideges lennél.De ha úgy állnál a témához,hogy a babád FONTOSABB!!!!mint az a rohadt cigi akkor könnyebben letennéd.

A fejedben kellene rendet tenni és akkor könnyű a leszokás is.

Próbáld ki ezt az oldalt hátha segít:

[link]

2015. jún. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha le akarsz, e tudsz szokni. Kemény, de a baba a legfontosabb ilyenkor.


1-2 szál szerintem nem okoz nagy gondot, de akkor is érdemesebb letenni.

2015. jún. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
El kell dönteni fejben. Én előtte próbáltam lerakni 3szor, nem jött össze. A párom sose szerette hogy cigizek. Nem is örült hogy nem tudom megtenni. De aztán mondtam neki, ha megtudom, hogy terhes vagyok, úgyis azonnal lerakom. Pozitív teszt után, még 2 napig cigiztem, mert a tesztet is hamarabb csináltam, és szilveszter reggelre maradt 3 szálam. Azt elszívtam, és ennyi. A baba érdekében. Erre gondolj. Így is vannak napok, sőt hetek, hogy minden nap eszembe jut, de nem veszek, nem gyújtok rá. Kitartást.
2015. jún. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Velem is igy tortent ahogy az utolsoval. Csak annyi hogy nem szilveszterkor tettem le :)

Nem tagad neha gondolok ra de nem tudom megtrnni hogy ragyujtsak. Raadasul budos. Ezt addig nm hittem el mig le nem tettem.

Kitartas. Jah es fejben dol el mennyire akarod letenni es h melyik a fontos.

2015. jún. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Csináld fokozatosan, úgy nem lesz baj. Az első hetekben még amúgy sincs közvetlen összeköttetés a babával, úgyhogy ne izgulj, nem lesz baj. Én úgy csináltam a fiamnál, hogy amikor megtudtam, hogy terhes vagyok, adtam magamnak három hetet arra, hogy letegyem a cigit. Tudni kell, hogy addig napi kb. 20 szálat elszívtam. Miután kiderült, hogy terhes vagyok, az első héten lefeleztem a napi adagot, tehát 10 szálat szívtam el maximum. A második héten ismét feleztem, napi 5 szálat szívtam, aztán a harmadik héten már csak napi 3 szálat, a negyedik héten pedig már egyet sem. Nem mondom, hogy könnyű volt, de lényegesen könnyebb, mintha azonnal abbahagytam volna.

Utána már egyáltalán nem gyújtottam rá a terhességem és a szoptatás alatt. A fiam makk egészségesen született, és most, majdnem nyolc évesen sincs semmi baja (ja, de, lúdtalpa van, ahogy a családban szinte mindenkinek :D ), beteg is ritkán szokott lenni. Persze nyilván az lenne a jó, ha az ember azonnal le tudná tenni a cigit, ahogy kiderül, hogy terhes, sőt, a legjobb az lenne, ha már előtte sem cigizne, de ha egyszer az a helyzet, hogy valaki dohányzik még, amikor megtudja, hogy terhes, akkor a legjobb, amit tehet, hogy szépen, fokozatosan abbahagyja.

2015. jún. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!