Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Negatív teszt a nem várt után...

Negatív teszt a nem várt után 2 nappal. Lehetek még terhes?

Figyelt kérdés
2 napja késik a menzeszem. Orvos állapítottam meg a peteérést, ő mondta, hogy abban az esetben, ha nem termékenyülök meg, mikor kellene megjönnie. Ma csináltam tesztet, de negatív lett. A tüneteim, mellfeszülés, hasszurka enyhültek az utóbbi napokban. Szerintetek lehetek még terhes?

#riacica
2015. jún. 18. 17:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem jelenleg 4 napja késik és nega. :((
2015. jún. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elvileg igen, gyakorlatilag kevés az esélye. Csak a lényeget nem írtad le, hogy mikor volt pé - ha már az orvos megállapította, ahhoz könnyebb viszonyítani. Ha több mint két hete és negatív a teszt, akkor valószínűleg nem vagy terhes.
2015. jún. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor vajon miért nem jön meg. 16 napja volt 22 mm-es domináns folliculusom. Utána 2 nappal tudtunk együtt lenni a párommal, mert ő külföldön volt. Nem is vártam semmit, csak most idegesít, h miért nem jön meg?
2015. jún. 18. 19:15
 4/4 anonim válasza:

Gondolom a doki azt is mondta, de ha véletlenül nem akkor azért jegyezd meg, egy teszt, nem teszt. Lehet a teszt amit vettél akár hibás is, ami miatt fals eredményt kapsz. Hogy elég nagy valószínűséggel kijelenthesd, hogy biztos negatív, vagy biztos pozitív az eredmény, ahhoz minimum 3 db, különböző napon elvégzett tesz szükséges, mert annak az esélye hogy háromból kettő fals eredményt adjon elenyésző.

A mensid késhet millió egy más ok miatt is. Stressz, fáradtság, fertőzés (akármilyen nem feltétlenül nemi betegségre gondolva), kisebb-nagyobb sérülések, szóval millió egy oka lehet még akkor is ha egyébként már hosszabb ideje beállt a ciklusod. Aztán van olyan is, hogy elkezdesz idegeskedni és a szervezeted úgy dönt, hogy akkor most kicsit meg szivat és átvariál mindent ami addig egyértelmű volt, mert az úgy jobb.

Ha elvégeztél 3 tesztet és mindhárom negatív lesz, vagy legalább kettő belőle akkor valószínűleg nem vagy terhes, csak valami miatt a fentiek közül kimaradt, vagy késik a mensid. Ha meg kettő pozitiv lesz, akkor csinálta a nőgyógyászoddal egy terhességi vizsgálatot, hogy megerősítse, vagy megcáfolja és rögtön nem fogsz találgatni meg görcsölni rajta.

2015. jún. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!