Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek terhes vagyok?

Szerintetek terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Még van 8 napom a menstruációig,de már múlt héten is görcsölt a hasam,mindig úgy érzem,hogy meg fog jönni.Amúgyis görcsölős vagyok,sokszor elviselhetetlen menstruációs görcsökkel.A mellem kicsit fáj,meleg és nagyobbnak tűnik.Múlthéten leégtem szoliban,aznap lett sötétebb a mellbimbó,,viszketett és kicsit le is hámlottam,ez talán annak a következménye,legalábbis nagyon remélem.Vizelési ingerem is van elég sűrűn,de ez már többször előfordult velem az évben.A petefészkem körül szúrást érzek,néha feljebb is.Volt cisztám,ami nagyon görcsölt és petefészek gyulladásom is volt már többször,ez attól is lehet.Nagyon rosszul vagyok nem csak reggel,hanem egész nap,ez lehet a terhességtől és lehet attól,hogy rettegek a tudattól,hogy teherbe eshettem.

Minden alkalommal megfelelő óvatossággal védekeztünk,a végén mindig leellenőrizzük az óvszert és eddig még nem volt baj.

Nagyon bennem van az ideg ezektől a tünetektől,nem tudom,hogy megúszom-e vagy sem.Holnap megyek nőgyógyászhoz és vérvételre,de ez még lehet,hogy korai.

Előző hónapban az együttlét után teljesen rendben volt a menstruációm,időben jött meg és a szokásos mennyiség volt.Azóta 11 napja voltunk újra együtt és még 8 napom van hátra a menstruációig.A barátom nagyon kérte,hogy ma reggel csináljak egy tesztet,de mivel még nem most fog megjönni nem láttam értelmét,és negatív lett.De ez lehet egy olyan megnyugvás,hogy az előző hónapból nem lehetek terhes,mert azt már kimutatta volna.Az együttléttől számított 11. napon érezhetek bármilyen jelet a felsorolt tünetek közül?Nem tudok 8 napot várni,nem akarok kifutni az időből.Lehet,hogy túlreagálom,lehet,hogy tényleg baj van.Mivel sok volt ezelőtt is az egészségügyi problémám,bármi okozhatja,de most így kezd ijesztő lenni.

Elég hosszúra sikerült,sajnálom. 17/L



2015. júl. 14. 11:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem még negatívak voltak a tesztjeim, mikor már egyértelmű tüneteim voltak, de az mindenkinél más és más. A legbiztosabb, ha kivárod a mensid várható napját, és utána mész el nőgyógyászhoz, mert megvizsgálhat addig is, de valószínűleg azt fogja mondani, hogy ha késik a mensid, menj vissza újra. Még utána is bőven lesz időd gondolkodni rajta, hogy mi legyen a babával, ha esetleg várandós vagy.
2015. júl. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat,sajnos nagyon kétsége vagyok esve,még előttem az élet és vannak céljaim.

Annyira óvatosan csináltunk mindent..mások,akik eszetlenül,felelőtlenül csinálják agyba-főbe,kiröhögnek,hogy miért vigyázunk ennyire..

Ha megjön és még érzem a tüneteket akkor is menjek vissza a nőgyógyászhoz?

2015. júl. 14. 12:21
 3/12 anonim ***** válasza:
Miután vége lesz a menzeszednek, és továbbra is tüneteid vannak, azért a biztonság kedvéért ránéznék nőgyógyásszal, igen. Nekem kb. 4-5 hetes terhességet kitapintott, de nekem már tényleg erős tüneteim voltak előtte, pl. robbanásig feszültek a melleim, szinte hozzájuk sem tudtam érni.
2015. júl. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ezek a tünetek nekem legkorábban 6 hetesen kezdődtek, némelyik még később. 8 nappal nemvárt előtt maximum gorcsoket lehetne érezni de azt írod ez amúgy is meg szokott lenni. Az aggodalom miatt pedig lehet késni is fog, inkább próbálj megnyugodni!
2015. júl. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen,elég sűrűn görcsölök,de ez a görcs és a mindjárt megjön érzés már nem most kezdődött,minimum 2 napja tart és még van 8 napom..Általában max 4-5 napot görcsöl előtte és utána meg is jön.
2015. júl. 14. 12:38
 6/12 A kérdező kommentje:
A mellfeszülés/növés/érzékenység mellett az is a terhesség velejárója lehet hogy sokkal melegebbnek érzem őket?17 évesen mondjuk még fejlődhet a mellem,csak most így ez a több tünet együtt jelentkezett és elég ijesztő..
2015. júl. 14. 12:41
 7/12 anonim ***** válasza:
ha most is rendesen védekeztetek akkor nem lesz baj, de jobb lenne ha befejeznéd az idegeskedést, mert azzal lehet hogy te magad fogod késleltetni a menstruációd.
2015. júl. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy ez terhesség, koraiak is tünetnek. Inkább valami vírus.
2015. júl. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Hiába óvatos az ember,ha egy óvatlan pillanat és bármi bekövetkezhet,pl máshonnan is odakerülhetett,de ez persze feltételezés..ajj istenem ennyire kétségbe esett még nem voltam mint most,már értem azokat a szegény lányokat,akiket eddig lenéztem ez miatt :(

De ennyi idő alatt még nem kéne éreznem a hasamon(nem csak görcsöket érzek,hanem feszül meg kellemetlen de nem éppen a gyomromnál)

Olyan is előfordulhat,hogy hiába jött meg teljesen normálisan és hiába negatív a teszt,akkor is teherbe eshettem?

Nagyon köszönöm a válaszokat,igazából egyre sem számítottam :) megnyugtatnak,de azért nem akarom elbízni magamat :)

2015. júl. 14. 12:53
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyen óvatos együttlét mellett nem estél teherbe, ne aggódj!

A túnetek meg lehetnek pszichés alapon is, vagy mivel cikus közepén jársz, így lehet a peteérést érzed, amit azert nem éreztél még, mert korábban nem figyelted annyira a tested minden rezdülését...

2015. júl. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!