Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Most akkor hány napig lehet...

Most akkor hány napig lehet életképes a sperma a női szervezetben?

Figyelt kérdés
Annyi mindent olvastam már. A legtöbb helyen a 2-5 napot írják. Ez is tűnik a legvalószínűbbnek. Valahol azt olvastam, a méhnyakban 7 nap. Ezt azt jelenti, hogy akár 1 héttel az együttlét után is lehetséges a teherbeesés? Ha mondjuk pont a 6.-7. napon lenne ovu. Csak kíváncsiság!
2015. júl. 17. 10:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem már a dokim az 5 napra is azt mondta,hogy szerinte az nagyon ritka. Átlagban 2-3 nap!
2015. júl. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Discovery műsor szerint 5 nap körüli ez a szám. Mivel energiatakarékos "üzemmódra" állnak át megérkezés után és várakoznak a petesejtre (ha jól emlékszem, ovulációkor valami kémiai anyag, aminek a nevére nem emlékszem, "felébreszti" őket ebből az állapotból és ha maradt energia, célba érnek).


Igen, lehetséges ennyi csúszás az együttlét és a megtermékenyítés között.

2015. júl. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
En is átlag 72 orat tudom. De amit a kettes irt az erdekes. Ezt nem is tudtam. Köszi hogy leírtad. 😉
2015. júl. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én sem tudtam, csak megnéztem ezt a kb. 45-60 perces műsort erről, és meglepődtem, hogy harminc éves fejjel és 2 gyerekkel még tudtam újat hallani a témában :) Szép amúgy a film, nagyon jó az animáció is. Nem találom neten, de ha egyszer meg lesz, belinkelem :)
2015. júl. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam 4 nappal előbbi együttlétből fogant.

Ez biztos, mert munka miatt a hónap nagyon "szegényesre" sikerült és csak akkor az egy alkalommal voltunk együtt.

2015. júl. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Többnyire 2-3 nap, de mikor a méhszáj ovulációkor elkezdi termelni a nyákot, az hosszabbítja meg az élettartamukat kb 5 napra. :)
2015. aug. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!