Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ebben az esetben meddig kell...

Ebben az esetben meddig kell védekezni, hogy tuti ne essek teherbe?

Figyelt kérdés
Ma antibiotikumot írt a doktornő vesemedencegyulladásra. Fogamzásgátlót szedek, most épp levélszünet van, csütörtökön kell bevennem az első szemet. Az antibogyesz 5 napos kúra. Tehát csütörtökön és pénteken is be kell még vennem. Ebben az esetben meddig kell alkalmazni plusz védekezést, hogy ne legyek terhes? Köszönöm!

2015. júl. 20. 12:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezt általában beleírják a betegtájékoztatóba, de ha netán mégsem lenne benne, a teljes antibiotikum kúra alatt és még utána 1 hétig ajánlott a kiegészítő védekezés!
2015. júl. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mivel még azon a napon is veszel be antibiutikumot amikor elkezded a gyógyszert, szerintem úgy kell értelmezni mintha kihagytad volna. Tehát 1 hétig minimum. De mivel a gyógyszer hatásmechanizmusa szerint az első hétbe bevett bogyók akadályozzák meg a peteérést én tuti ami tuti alapon végig védekezném a hónapot. De lehet, hogy túl óvatos vagyok...
2015. júl. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Miután elfogyott minimum egy hét. De én is túlóvatoskodnám szerintem.

Pont így élhetek én is amúgy, fogamzásgátló + vesemedence gyulladás.

2015. júl. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát remélem nem járok úgy mint anyukád :) Nem szeretnénk negyedik babát :D Akkor azthiszem az lesz a legjobb ha egész végig védekezünk pluszba. Köszönöm szépen hogy időt szakítottatok rám :)
2015. júl. 20. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!