Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A termékenység örökölhető? Ha...

A termékenység örökölhető? Ha mindent, szó szerint minden külső és belső tulajdonságomat anyukámtól örököltem, akkor lehet hogy a termékenységét is?

Figyelt kérdés
Olyan vagyok, mint édesanyám ennyi idős korai ikertestvére. Sokan az idősebbek az ő nevén szólítanak. Azt mondta nekem annak idején (sajnos meghalt), hogy ahányszor apukámmal védekezés nélkül szeretkeztek, annyi gyerek lett :) Most kezdtünk el beszélgetni a párommal a babatémáról és ez jutott eszembe így gondoltuk megkérdezünk másokat is :D köszönjük a válaszokat!

2015. júl. 25. 09:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Valamilyen szinten igen. De attól, hogy hasonlítotok, még más ember vagy, más életúttal, más szokásokkal, más férjjel, ugyebár. Ez nem az ő élete, nem az ő teste. Ezért ne keseredj el, ha elsőre nem sikerül. Jó eséllyel gyorsan lesz babátok, de ekkora nyomást ne helyezz se a saját , se a párod vállára.
2015. júl. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Sztem az alap azt feltételezni, hogy termékeny vagy. A meddőség sem mindig örökletes, így a termékenység sem. Vannak olyan betegségek, amik később meddőség hez vezetnek, pl az endometriozis, vagy a klamedia. Ha mondjuk te atestel ilyen betegségeken, akkor tökmindegy, hogy anyukád dal mi volt. Azon kívül nem lathatsz bele a saját petefeszkedbe vagy a mehedbe, hogy azok milyen állapotban vannak. És a másik, hogy a meddőségért csak 40% ban felelős a nő, 40% ban a férfi, a maradék esetekben mindkét fél fogamzásképtelen.

Ezt nem elrettenteskepp írtam. Nekem pl eszembe sem jutott soha, hogy akár meddő is lehetnék. Legjobb, ha probalkoztok, és nem okolsz senkit, ha esetleg nem elsőre jön össze!

2015. júl. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én azt mondom,hogy attól,hogy ugyanúgy néztek ki,és mindenben hasonlítotok,nem azt jelenti,hogy ugyanolyan termékeny is vagy. Én is teljesen anyukám vagyok, sőt a lányom is, ha a 3képet egymás mellé tesszük ami kb ugyanakkor készült,mintha ikrek lennénk, szoktak is nevetni az ismerösök,hogy klónoztak. Anyukámnak az első gyereke évek alatt jött csak össze, a többi hamar a szülése mindegyiknél villámszülés volt (pár óra az első fájástól), Nekem mindegyik gyerekem hamar sikerült, csak az harmadiknál volt hogy nem az első hónapban hanem a másodikban, viszont a szülés nagyon elhúzódott és császár lett a vége.
2015. júl. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám 7 gyereket szűlt mindig 1 probálkozásból jött össze, kivéve 1 ő fogamzásgátló melett fogant :-) szóval mondhatjuk hogy anyum elég termékeny. Nekem sikerült ezt örökölnöm ( bár külsőre szinte egyáltalán nem hasonlítunk :-) ) 3-ból 3szor sikerült teherbe esnem. És van olyan közeli ismerősöm(nő) akinek az anyukája nagyon nehezen esett teherbe végül 2 gyerek lett de mind a kettő koraszülött... Most az ismerősömék probálkoznak gyeköccel de szegényeknek nem nagyon jön össze ugyhogy neki is sikerült valószinüleg ezt örökölnie.
2015. júl. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ez a feltevés nem állta meg a helyét.

Az egész rokonságom termékeny. Mindenkinek elsőre összejött a baba és mindenhol minimum 3 gyerek van. Nekem 4 tesóm van.

Én mégis 3 év után estem teherbe orvosi segítséggel.

Valakinek bejön a termékenység öröklése valakinek nem. Én az utóbbi táborba tartozom sajnos.

2015. júl. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
43%

Persze, ha belegondolsz a meddő emberek gyerekének sincs gyereke.


Amúgy teljesen lutri. Vagy sikerül vagy nem. Pláne, hogy nem csak anyukád génjein múlik, hanem a párodén is.

2015. júl. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Ram azt mondjak hasonlitok Anyukamra arcra de minden mas, alakom,kinezetem az mas. Termeszetileg is csak annyiban hasonlitunk,hogy O is meg en is eleg hatarozottak vagyunk.

Anya 5 gyereket szult, mind elsore osszejott a 4. nem volt tervezett.

En mindket fiammal az elso probalkozos honapban terhes lettem. Most szeretnenk 3. babat, meg 10 nap es kiderul,hogy O is elsore osszejott-e.


A noverem hasonlit anyukamra , kulsoleg is es belsoleg is de sajnos naluk nem jon a baba , mar majdnem 1 eve probalkoznak pedig.

2015. júl. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :) :)
2015. júl. 27. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!