Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Rendszertelen ciklus mellett...

Rendszertelen ciklus mellett teherbe lehet esni? A ciklusaim 30 és 24 nap között ugrálnak, átlag 5 napig van meg, de volt már hogy 7 és volt már, hogy csak 3

Figyelt kérdés
A nőgyógyászom azt mondta hogy majd ha szülök egy gyereket akkor rendeződik... Na köszi csak előbb teherbe kellene esni. ciklusaim -24-30-27-26-25-29-26- naposak visszafelé, csak hogy lássátok miről is van szó. Aggódom, hogy valami baj lehet. Régen nem volt így.

2015. aug. 4. 09:14
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

Cuki a dokid.

Én a helyedben ovu tesztelnék hogy kiderüljön van e pé.

2015. aug. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%

Van aki szabálytalan ciklussal is könnyen teherbe tud esni csak nehéz megjósolni mikor van peteérés így.

Szerintem pár hónapig csak legyetek együtt amikor jól esik, ha nem jönne akkor pedig lehet nézni ovu teszttel és/vagy hőmérővel, hogy mi is van.

2015. aug. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Bocs, de kókler a dokid, ha erre azt mondta hogy rendszertelen. Sokaknál ez a cél. A rendszeres ugyanis sehol sem napra pontost jelent.
2015. aug. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

DE igen, a rendszeres menstruáció többnyire napra pontos ciklust jelent. Ebbe simán belefér, hogy egyszer-egyszer egy, max. két nappal rövidebb vagy hosszabb, de hogy szinte teljesen kiszámíthatatlan a 24-től a 30 naposig és minden hónapban más a hosszúsága, az nem. Ez rendszertelen vérzés, és nem ideális. Persze önmagában a 24 és a 30 napos ciklus is rendben lenne, ha egy-két nap eltérésnél nem lenne több, és mindig kb. ugyanolyan hosszú vagy rövid lenne.


Ezen nem változtat az sem, ha másoknak úgy rendszertelen a vérzésük, hogy évente csak párszor menstruálnak. csak utóbbi még nagyobb probléma.

2015. aug. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nekem rendszertelen volt, napokra jött, máskor 2x volt egy hónapba, aztán 3 hónapig semmi. a pharmatex elhagyása után 2. hónapban teherbe estem. szülés után 8 hónappal jött meg, és valóban beállt. hasonlóan hozzád 25-35 nap közöttre.és ez szerintem szabályos, mert a lényeg, hogy minden hónapban legyen, nem kell pont 28 naponként. szóval szerintem simán lehet babád. viszont írod, hogy korábban nem így volt. az ember teste változik a hónapok alatt, lehet hogfy nincs semmi a átterébe, de ha megynugtat beszélj egy másik dokival.
2015. aug. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mi január óta próbálkoztunk második babával ilyen ciklus mellett: 30-46-40-35. (ez jan., márc., ápr., máj.) Fél év alatt sikerült teherbe esnem, ami - mint látszik - négy ciklus volt. Nekem is átlag 5 napig van meg.

Egyébként első gyermekem születése után rendeződött egy darabig (28-30 naposak lettek a ciklusaim), de egy idő után ismét rendszertelen lett.

2015. aug. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is iszonyat rendszertelen volt a ciklusom. Volt, hogy 28 napra jött meg, aztán meg 36-ra de volt olyan is, hogy egy teljes hónap kimaradt. Én több orvost is megjártam mire kiderült, hogy cisztásak a petefészkeim. Ettől függetlenül a védekezés elhagyása utáni 5. hónapban összejött a baba és amikor szülés után megjött akkor szépen beállt rendszeresre a ciklusom is. Szóval igen rendesen teherbe lehet esni így is ha nincs gond a háttérben csak kiszámíthatatlanabb a peteérés. Nem feltétlen jelez gondot a rendszertelen ciklus de én azért megnézetném magam másik orvossal is hátha van valami oka.
2015. aug. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"DE igen, a rendszeres menstruáció többnyire napra pontos ciklust jelent."


Kötheted az ebet a karóhoz, attól még egy átlag 27 napos ciklus 3 napos szórással (mint ami a kérdezőnek is van) orvosi szempontból TELJESEN RENDSZERES ÉS NORMÁLIS.


Semmivel nem kisebb az esélye a terhességre (csak a ciklushossza miatt), mint egy napra pontos ciklussal rendelkezőnek.

2015. aug. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!