Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 16 évesen szerintetek mennyire...

16 évesen szerintetek mennyire megengedett a fogamzásgátló tabletta szedése?

Figyelt kérdés
16 és fél éves vagyok, elmentem nőgyógyászhoz és azt mondta, hogy nyugottan szedhetem és fel is írt egyet, de nem úgy tűnt mintha annyira érdekelné, hogy helyes-e vagy sem. Két hét szedés után lefeküdtünk, semmilyen más védekezési módszert nem hasztnáltunk, de a prospektuson úgy írja, hogy egy hét után már teljesen biztonságos. Picit félek. És az lenne a második kérdésem, hogy van esély a terhességre ha rendesen és megszabott időben szedtem?

2015. aug. 15. 01:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
33%
esély mindig van rá úgyhogy, ha egy mód van rá ne élvezzen beléd.. és mivel magas a hormontartalma az ilyen tabiknak, lehetnek mellékhatásai.
2015. aug. 15. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%
Inkább ez mint a terhesség nem? Amúgy meg a legjobb a gumi, de a tabletta is 99%-ban védelmet nyújt.
2015. aug. 15. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
41%
16 évesen már nem vészes és ez a legbiztonságosabb védekezési mód.
2015. aug. 15. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem 16 évesen is elég fiatal vagy hozzá. Hiába hangoztatják, hogy ma már nincs akkora hormontartalma, ugyanolyan káros, mint rég. (Ezt nem csak én mondom, egy főorvos ismerősöm is elmondta, és próbál mindenkit lebeszélni a szedéséről).

Bőven elég lenne most még a gumi is, ami a legbiztonságosabb, mert lehet, hogy megegyezik a hatékonysága a tablettáéval, de még a nemi betegségek ellen is véd.

Ugye azért vérvételre elküldött mielőtt felírta a tablettát? Mert ezt nem lehet csak úgy hasraütés-szerűen felírni, hogy "lesz, ami lesz"..

2015. aug. 15. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
40%
Az lehet hogy a gumi is ugyanolyan biztonsagos, mint a gumi, csak epp sokkal szarabb vele a szex...
2015. aug. 15. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
31%

Fogamzásgátlóval meg a nőnek szarabb, ha akár csak 1-2 gyakori mellékhatás befigyel (hüvelyszárasság, libidócsökkenés, hüvelygomba...).


Kérdező!

Reméljük, hogy rendszeres, évek óta beállt ciklussal kezdted el szedni, különben megnő a tabletta letétele utáni meddőség esélye.

Valamint hogy rendesen kivizsgált, elküldött vérvételre és levette a kenetet a rákszűréshez.

Remélhetőleg nem volt a családodban trombózis, szívbetegség, veseprobléma, kiterjedt visszér, te pedig nem dohányzol és nem vagy duci.


Ha minden ok, akkor nem vagy nagyobb veszélynek kitéve mint egy kicsivel idősebb.

Viszont ha bármi hibázik, jobb ha nem szeded.

2015. aug. 15. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
26%
Hát kockázat mindig van de jobb mint állandóan stresszelni a baba miatt. 1 hét után véd ne aggódj és azért válogasd meg kivel fekszel le
2015. aug. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Ditta323 ***** válasza:
49%
Kb annyi idős voltam én is, mint te mikor szedni kezdtem. Semmi gondom nem volt vele és kb 7,5 évig szedtem, majd abbahagytam és rá 2 hónapjára összejött a kislányunk.
2015. aug. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
74%

16 évesen kezdtem szedni, aztà. Kb. 21 évesen abbahagytam, mert libidócsökkenést okozott. Azóta sem szedem, mert nem kell, hogy az amúgy is rendetlen hormonhàztartàsomat elnyomja.


Ha àllandó pàrkapcsolatban élsz, ez az egyik legkényelmesebb megoldàs, de nem gondolom, hogy hosszú tàvon egészséges. Vérvétel volt legalàbb?

2015. aug. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! :)

Igen, van párkapcsolatom, elég komoly a dolog. De sajnos vérvétel nem volt, csak hüvely és alhasi vizsgálat...

2015. aug. 15. 12:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!