Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Több évnyi fogamzásgátló...

Több évnyi fogamzásgátló szedésének abbahagyása után mennyi időre rá estetek teherbe?

Figyelt kérdés
8 évig szedtem fogamzásgátlót, fél éve hagytam abba, de még semmi... Már nagyon szeretnénk babát.

2015. aug. 15. 09:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
7 évig szedtem. 1-2 hónapban "vigyáztunk" annyiból állt, hogy pe előtt és után 5-5 nappal nem voltunk együtt. majd a 3. hónapban elsőre összejött
2015. aug. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nekem fél évig meg se jött utána. 2 év volt mire nagyjából újra beállt.
2015. aug. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
4 évig szedtem, 2012 májusában hagytam abba, baba még nincs :( Sajnos nálam elég komoly hormonzavart okozott, több időt vesz igénybe, mire helyreállítják...
2015. aug. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nekem 2,5 év kellett, mire sikerült a baba. :(
2015. aug. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
4 évig szedtem, három hónapot vártunk, aztán az első próbálkozós hónapban összejött.
2015. aug. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
5 évig szedtem, 2 év után sikerült teherbe esnem, orvosi segítséggel.
2015. aug. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Kb 3-4 évig szedtem, egy hónapot vártunk, utána 1. hónapban összejött.
2015. aug. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Ditta323 ***** válasza:
Kb 7,5 évig szedtem és 2. hónapban összejött a kisasszony :)
2015. aug. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

Nem ezen múlik. Elvi szinten,ha egy szemet is kihagysz, akkor is létrejöhet terhesség. Nem raktározódik, így ilyen hatása nincs.

A hosszútávú szedésnek olyan jelentősége van, hogy ha pl. dohányzol, akkor 35 éves kor felett növelheti a trombózis kockázatát.


Itt a gyógyszertől független oka lesz. Önmagában a görcsös akarás is akadályozhatja a teherbeesést, másrészt egy éven belül még normális, ha nem sikerül.

2015. aug. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

De, ezen is múlhat.

Tény, hogy nem raktározódik, nem ez az ok, hanem az, hogy a tabletta által leállított természetes rendszer NEM mindig indul újra azonnal vagy nem áll helyre normálisan. Erre pedig annál nagyobb az esély, minél rendszertelenebb ciklussal kezdte el valaki szedni.

2015. aug. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!