Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A PCO betegség mindenképpen...

A PCO betegség mindenképpen petefészek cisztával együtt jár?

Figyelt kérdés
mert nálam cisztát nem láttak. mégis valamilyen hormonproblémám lehet: pattanás, szőrösödés, cikluszavar
2010. márc. 9. 14:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen a PCO Polycistás ovarium=magyarulsok kis cysta a petefészken/ben.
2010. márc. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

akkor nálam valami más gond van.


de egyébként arra voltam kíváncsi, hogy ez kötelező tünet-e? igen?

2010. márc. 9. 14:53
 3/6 A kérdező kommentje:

"ez adja az ultrahang vizsgálattal felfedezhető jellegzetes policisztás ováriumképet (PCO). Ez a betegség névadó, de egyben félrevezető tünete, mert nemcsak ebben a betegségben található – ugyanakkor nem az összes PCOS betegre jellemző."


mert, hogy ezt írja a PCOS portál. ezért kérdezem

2010. márc. 9. 14:54
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem nincsenek petefészek cisztáim mégis ezt írták a szövettani eredményemre: policystas ovarium sindróma vethető fel. Ilyenkor mi van, tudja valaki?
2010. márc. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én pco-s vagyok, és elég mélyre ástam már magam a témában. Nem, nem minden esetben fordulnak elő ciszták. Ez egy összetett betegség, a ciszták az esetek nagy százalékában előfordulnak, ezért kapta erről a nevét, de vannak ebben is kivételek! A pco-nak 10-15 tünete van, ezeknek nagy számú megléte esetén mondják ki a betegséget. Közötte van a pattanásos bőr tinédzserkoron túl, erősebb szőrösödés karon, lábon, akár arcon is, és természetesen a ciluszavar, peteérési zavar, amiket te is említettél. Ezeket a pco-ban gyakran emelkedett tesztoszteronszint okoz, melyet hormonkezeléssel javítani tudnak. Ellenőrizni érdemes még az inzulinrezisztenciát (ezt endokrinológián tudod kérni), ill. a cisztákat uh-n, de ha nálad nem találtak, akkor ez a lehetséges tünet kilőve. Ennek ellenére a többit nem szabad elhanyagolni! Sok szerencsét!
2010. márc. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! az általad említett panaszok utalhatnak PCO-ra. NÉzess egy IR-t! Sok olyan eset van, akinél nincs ciszta, de egy terheléses vércukormérés során kiderült, hogy pco-s szindrómája van. És még számos tünet jellemző, de maga a pattanás, szőrösödés és cikluszavar már arra utalhat.

Esetleg jellemző még az elhízás, főleg hasra, de ha csontsovány vagy nem zárja ki a pco-t, de tény, hogy sok túlsúllyal rendelkező pcos van, mivel a háttérben egy anyagcserezavar áll.

2010. márc. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!