Kiaju kérdése:

Van okom aggódni?

Figyelt kérdés
A barátommal 4 hónapja elkezdtünk aktív nemi életet élni óvszerrel. Az elsó hónap végén az egyik gumi mintha kiszakadt volna, nem látszott rajta, de amikor levette a péniszéről az aktus után, ha elég erősen nyomta kibuggyant az ondó. Nagyon megijedtünk, azonnal mentünk a klinikára és másfél órán belül már be is vettem az esemény utáni tablettát. Ezt követő egy héten belül megjött a menstruációm és utána rá 2 héttel terhességi tesztet is csináltunk, ami negatív lett. Újra megjött a menstruációm a szokott időben ( csak hozzátenném hogy azóta az incidens után nem feküdtünk le egymással). A fogamzásgátló tablettát is elkezdtem intézni- vizsgálat, vérvétel stb.-. Viszont a vérvétel után az orvosom elment nyaralni és így nem is tudott nekem felírni semmilyen tablettát. Az utóbbi pár napban pedig úgy érzem hogy egy kicsit fel is puffadtam és nagyon lehangolt vagyok. A doktornőhöz pedig nem jutottem el, mert még mindig nyaral. Szerintetek van okom aggódni, vegyek még egy terhességi tesztet? Vagy csak túlreagálom? Bocsánat, kicsit sokként ért az eset. :(

2015. aug. 27. 13:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Lefeküdtetek azóta? Ha igen, hogyan védekeztetek?
2015. aug. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem, az eset óta nem feküdtünk le.
2015. aug. 27. 13:49
 3/8 anonim ***** válasza:

:D


Akkor mégis mitől lennél terhes?

Összefoglalva:

4 hónapja szexeltetek.

3 hónapja gyanús volt a gumi, ezért bevetted az eseményutánit, ami egy hormonbomba, felborít mindent.

2 hó 3 hete megjött.

2,5 hónapja teszteltél negatívat

1 hó 3 hete ismét megjött (tippelek, mert írtad, hogy a szokott időben)

3 hete késik (javíts, ha tévedek)

Kizárt, hogy terhes vagy. HÁny éves vagy egyébként?

Sajnos az esemény utáni okozhat menstruációs zavart.

2015. aug. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
18 vagyok, de így összefoglalva tényleg nagyon butusnak érzem magam... Köszi, ez észhez térített tényleg csak bemagyaráztam magamnak :)
2015. aug. 27. 13:59
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem lehetsz terhes, a hangulatingadozásod és puffadás a hirtelen hormonadag miatt lett, felborított az esemény utáni tabletta és még nem állt helyre a hormonszinted. Mestruáció előtt után amúgy is sokan éreznek nyomott, depresszív hangulatot, veled is ez van.
2015. aug. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az viszont egy kicsit elgondolkodtatott, hogy amikor bevettem az esemény utáni tablettát, 3 hétre rá vérvételre mentem a tabi miatt... Ez nem zavarhat be?
2015. aug. 27. 14:06
 7/8 anonim ***** válasza:

Semmi gond, nem vagy butus, csak még tapasztalatlan! :)

Sok harmincas nő nem ismeri a saját testét....

Azt viszont nem tudom, hogy az esemény utáni bekavar-e, bár igazából a fogamzásgátló mellékhatásai miatt néznek vérképet. Pl. hajlamos vagy-e trombózisra, mert akkor nem szedhető.

2015. aug. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, erre én is gondoltam. Mondjuk hormonokat nem tudom hogy mennyire vizsgálnak ezen téren. Köszönöm a válaszokat! :)
2015. aug. 27. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!