Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 21. Ciklusnapon voltam hüvelyi...

21. Ciklusnapon voltam hüvelyi UH vizsgálaton és látott sárgatestet a doki, tehát volt PÉ és ki is szabadult, de azt mondta lát kis vérzést a méhnyálkahártyán. Akkor tuti meg fog jönni? Vagy lehet beágyazódás pont?

Figyelt kérdés
kérdeztem, h az nem korai-e, azt mondta de, és h talán sok a prolaktinom. Na ez meg mit jelenthet? és ha az sok, akkor ez mit okoz? és főleg mit jelent? mire utal? mit kéne tenni ellene? (tudom, ezeket a kérdéseket neki kellett volna feltennem, de néha olyan nehéz dokiktól kérdezni, legalábbis nekem) szóval hátha vki tud erről vmit vagy van tapasztalata, megköszönném, ha megosztaná velem! És légyszi a leosztós beszólós válaszolók inkább ne írjanak, elég érzékeny időszak nekem mindig így a nemvárt mensi előtti hét. Köszönöm!

#Béágyazodás #21. CN ciklusnap #emelkedett prolaktin
2015. aug. 28. 11:43
 1/10 anonim ***** válasza:
A magsas prolaktinszint pl szoptato noknel van normal esetben, ez felelos a tejtermelesert. Sajnos sokszor pcos eseteben is elofordul, hogy a magas prolaktinszint kisero problema. Ez a peteerest gatolja, ezzel egyutt pedig a tehetrbeesest. Mondjuk hasrautesbol nem tudom honnan vette ezt a doki a nyalkahartya allapotabol, de biztos jobban tudja o az orvos. Hat hogy innen mi lehet meg, az majd 7 nap mulva kiderul, de en nem elnem bele semmibe magam a helyedben!
2015. aug. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Amennyiben tényleg magas a prolaktinod, az meggátolhatja a teherbeesést, ill. a sikeres beágyazódást, mert a progeszteron hormon ellenében hat.


A kis bevérzés valószínűsíti, hogy meg fog jönni a vérzésed, le fog lökődni a méhnyálkahártya. Beágyazódás éppenséggel lehet a 21. nap körül, attól függően, hogy pontosan mikor volt peteérésed és mikor foganhatott a baba, de ezt ennyiből nem lehet tudni, látod, még az orvos sem tudott rá válaszolni.


Kérj hormonvizsgálatot, akkor fog kiderülni pontosan, hogy hogyan alakulnak a cikluson belül a hormonjaid, és lehet kezelni, ha szükséges.

2015. aug. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, utána is olvastam közben kicsit és ez az emelkedett prolaktin elmélet így már érthető, h miért okozhatja, h nem tud megtapadni ha lenne/volt is baba... Csak atz hiszem én összekevertem ezt a kis levállást azzal, amit olvastam néhol a "felritkult" méhről... az pedig a baba jele.. sajnos, pedig olyan büszke voltam a megérett és kiszabadult tüszőmre... viszont most h tudom, h a prolaktin stresszhormon, igyexem majd arra fókuszálni, h nyugis életet éljek, ne izguljak mindenen, stb. hátha már csak ez a kis löket hiányzik..
2015. aug. 28. 13:13
 4/10 A kérdező kommentje:
ja meg arra gondoltam, h mivel sokan írják, h volt kis pecsételő vérzésük beágyazódáskor/tól, hátha ez is az, csak nekem nem jött ki.. ennek semmi értelme? és egyáltalán olyankor a méhnyálkahártya vérzik vagy a méhfal? vagy az uaz ebben az esetben?
2015. aug. 28. 13:15
 5/10 anonim ***** válasza:
Beágyazódási vérzésem nekem nem volt egyik babánál sem, viszont a magas prolaktin valóban gátolhatja a teherbeesést. Barátnőmnél ezért nem jött össze, csak miután kezelték.
2015. aug. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a prolaktinnal kapcsolatos infókat, közben már beleolvastam magam a témába és érthető minden.


Viszont ami nem hagy nyugodni: vajon honnan tudja a doki, h ez 1 héttel korábban kezdődő méhnyálkahártya leválás és nem beágazódás, aminek a jelét látta a méhemen? vajon mi a különbség? Nem lehetséges, h épp azt látta, ahova a petesejt befurakodott és az roncsolta a nyálkahártyát és azért volt kis felfoszlott(nem emlékszem a szóra, h mondta) véres terület az UH képen?

2015. aug. 29. 12:10
 7/10 A kérdező kommentje:

megőrülök, h nem kérdeztem rá, most nem hagy nyugodni a kérdés, h ez vajon nem jelentheti-e épp a jó verziót, amit felritkulásként szoktak emlegetni??? Mert az ált koraterhességi jel úgy tudom. Vagy az vajon teljesen máshogy néz ki UH-on mint mikor kezd (idejekorán) leválni a mensi miatt a nyálkahártya?

érzem eléggé a méhemet napok óta, de legelőbb hétfőn (nem) kéne megjöjjön, de inkább csak szerda/csüt-ön, szóval az még talán kicsit korai a mensi miatt, nem?

2015. aug. 29. 12:13
 8/10 anonim ***** válasza:

Ezt most már csak akkor fogod megtudni, amikor kimarad vagy megjön a vérzésed. Nem érdemes túl sokat agyalni rajta, a napok gyorsan el fognak szállni, hidd el.


De: amikor nekem bevérzésem volt, az egyértelmű volt a doki számára, és nem lehetett összetveszteni a felritkulással, hiszena kettő nem is ugyanaz. Aki UH-ra képesített orvos, annak ennél kisebb dolgokat is fel kell tudnia ismerni UH-n, tehát jó lenne, ha pontosan visszaemlékeznél arra, hogy milyen kifejezést használt.


_Nem_ gondolom, hogy a bevérzést össze lehet téveszteni a felritkulással, tehát ha bevérzést (haematomát) mondott, akkor az az is volt,sajnos.

2015. aug. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ, igazad van, végülis csak idő kérdése és minden kérdésre választ kapok...


hát igyexem csak türelemmel és kiváncsian várni a fejleményeket. Azóta 5nap telt el és még semmi (hőm még fenn,vérzés, maszatolás, barnázás sehol), de még csak a 26.CN tartok, szóval ebből még bármi lehet. Nekem 25 és 28 nap közt szokott megjönni, tök változó mikor mennyi.


Ténylg nem emlékszem milyen szót használt a doki, sztem sem bevérzést (hematomat bizti nem) se felritkulást nem említett hanem vmi mást, de a kis vérzést bizti mondta (vmi olyasmit, h egy kis területen vérzést lát, meg feloszlást vagy ilyesmi).


Na majd ha kiderül mi lett azért megírom, hátha vkinek jól jön majd - engem mindig kibort, mikor vki kérdez és végül nem írja meg, h mi lett, pedig aki hasonlókat tapasztal, annk olyan jó lenne, ha ilyenkor megtudná, hogyan végződött egy-egy eset.

2015. szept. 1. 10:55
 10/10 A kérdező kommentje:
megígértem,h megírom mi lett: megjött.. nehezen, de végül tök normálisan 28.cn-on. úgy látszik a doki tényleg tudja mit mondd. nyilván..
2015. szept. 7. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!