Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Belevághatunk a babaprojektbe?...

Belevághatunk a babaprojektbe? HPV fertőzés miatt.

Figyelt kérdés
Tavaly szeptemberben a rákszűrésem HPV vírust mutatott ki. Kezelés: három menszesz után 5 este betadine kúp. Decemberi rákszűrés eredménye negatív lett, vagyis a HPV eltűnk. Nyáron kéne vissza mennem a következő rákszűrésre. De addigra az eredeti (HPV előtti) terv szerint várandós szerettem volna lenni. Mégpedig azért, hogy mire a lánykám betölti a 2 évet, megszülessen a kis tesó. Az orvosomat meg sem mertem kérdezni, mivel hihetetlenül aggódós, tuti eltiltott volna a gyerekvállalástól a második negatív leletig. A védőnő meg közölte hogy semmi akadálya. Más volt hasonló helyzetben.
2010. márc. 11. 11:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én szinte ugyanebben a cipőben járok. Én természetesen megkérdeztem a dokim erről,hisz azért mentem elsőnek is hozzá, hogy babát szeretnénk,csak csináltunk egy rákszűrést is. A rákszűrés HPV gyanus volt, most várom a 2. eredményemet. A kérdésedre a válasz,igen, lehet babásodni effelől. A dokim szavait idézem "nehogy abba hagyják":)!-így nem hagytuk abba. De a te szíved joga, hogy vársz-e vagy nem!

A legjobbakat kívánom neked!

2010. márc. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nekem volt hpv,majd elmúlt.terhes lettem,megcsinálták a rákszűrést és hpv gyanús voltam.nem kaptam semmit rá,csak 6 hónap múlva kontroll volt,akkor teljesen eltűnt.nincs semmi akadálya a terhességnek,nem gátolja a baba fejlődését.
2010. márc. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató válaszokat!

Én nem szeretnék várni, már olyan nagyon szeretnék újból pocakos lenni. Az utóbbi pár hétben valahogy rám jött ez az érzés, ráadásul tényleg így is terveztük. Csak annyi rosszat írnak, hogy nem lehet hüvelyi szülés, mert baja lesz a babának, meg hasonlók. A doktorbácsim meg tényleg nagyon aggódós. Meg már olyan jó lenne újból gumi nélkül szeretkezni, és különben sem biztos, hogy rögtön összejön.... Bocsi, hogy így kiöntöttem a szívem.

2010. márc. 11. 12:37
 4/4 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy a háziorvosom például az oltást is beadatná, az meg még újabb félév, mire elkezdhetünk próbálkozni. A kolléganőmnek kb 2 éve volt HPV-je, igaz őt meg is műtötték, és azóta sem jött elő neki. Így igyekszem pozitívan gondolkodni.
2010. márc. 11. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!