Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehetek terhes? Többi lent.

Lehetek terhes? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ma 3 hete történt meg az aktus. Rá egy órára meg is jött, megjött rendesen, tehát nem volt kevesebb, szokásos 6 nap.

A probléma viszont annyi, hogy nagyon fáradékony vagyok mostanában, nem szoktam ennyire. Kb. 1-2 napja fájnak a melleim, viszketnek, nagyobbnak is érzem. Az alhasam, hátul a derekam is gyakran fáj, viszont gyanakodom felfázásra is ennél. A mellem nekem nem szokott fájni egyáltalán.

Kedden teszteltem, akkor negatív lett.

Lehetséges, hogy mégis terhes vagyok?Kinek milyen tapasztalatai vannak?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2015. szept. 12. 23:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Arra a lényeges kérdésre nem tértél ki, hogy védekeztetek-e, és ha igen, hogyan.
2015. szept. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

nekem nincs tapasztalatom, de mégegy tesztet csinálhatsz :)

27f

2015. szept. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Pont emiatt aggódom. Nem a megfelelő módszerrel, megszakítással...
2015. szept. 12. 23:54
 4/11 kottadelsol válasza:
Szerintem nem vagy terhes, nagyon kicsi rá az esélyed, 1% alatti.
2015. szept. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 RRR ***** válasza:

nem igazán

meg is jött

teszt is negatív

a melled meg nőhet is akár

2015. szept. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha megjött, akkor nem lehetsz terhes. A petesejtet kivérezted, ami képes lett volna megtermékenyülni. Vegyél egy forró fekvő fürdőt a felfázásra és minden rendben lesz.
2015. szept. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

# 6


Nem tudom, hogy képzelted ezt e petesejt "kivérzését", de a menstruáció során a terhességre felkészült, megvastagodott méhnyálkahártya válik le vérzés kíséretében.


Ha abban a ciklusban nem történt teherbeesés, akkor a petesejt már réges rég nincs sehol, mert kb. 24 óráig életképes és megtermékenyíthető, utána elpusztul és felszívódik.


Ha történik megtermékenyítés, akkor arra valamelyik a petevezetékben kerül sor, aztán onnan kezdve kb. még egy hétig vándorol a megtermékenyített, osztódó petesejt a méh felé, ahol - ha arra alkalmasak a körülmények - megkezdődik a beágyazódás.


A kérdezőnek elég kis esélye van arra, hogy terhes legyen, de nem teljesen kizárt.


Akkor lehetséges, ha a szabályos ciklusán kívül történt egy spontán peteérése (ami BÁRMIKOR előfordulhat, még a menstruáció alatt is, és többek között egy erőteljes orgazmus is képes kiváltani). A hímivarsejtek akár 3-4 napig is életben maradhatnak a petevezetékben, számukra ideális körülmények között, így az aktus után ennyivel még történhet megtermékenyítés, ha akkor ovulál a nő.


Ha figyelembe vesszük, hogy onnan még kb. egy hetet "utazik" a megtermékenyített petesejt a méhig, akkor belátható, hogy mire odaért, addigra már kezd újra felépülni, megvastagodni a méhnyálkahártya a menstruáció után, szóval nem kizárt, hogy sikeres legyen a beágyazódás.

2015. szept. 13. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

6-os, kellően tájékozatlan vagy! Olvass és tanulj a 7-es válaszából, mert amit leírt az teljesen korrekt és 100 %-osan így működik.


7-es köszi, hogy megspóroltad nekem a válaszadást! Nem mintha kötelező lenne hozzászólni, de én sem tudom megállni, ha valami bődületes butaságot olvasok válaszként, hogy ne tegyem :D

2015. szept. 13. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat.

Még egy utolsó kérdésem lenne: szerintetek, ha ma csinálok tesztet még, mennyire megbízható?

Mert ugye elvileg a menstruáció elmaradása napján kell vagy előtte 4 nappal. Na én már menstruáltam. Ilyenkor mi a helyzet?

Jaa és amúgy nálam a szex hozta elő a menstruációt, alapból 3 nappal későbbre vártam.

2015. szept. 13. 09:22
 10/11 A kérdező kommentje:
Teszteltem végül, negatív lett.:)
2015. szept. 13. 12:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!