Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Attól félek, talán nincs is...

Attól félek, talán nincs is peteérésem?!

Figyelt kérdés
Tavasszal még biztos voltam benne, minden rendben velem. 28 napos ciklus, 5-6 napos menstruáció, ciklus közepén megnövekedett hüvelyváladék (még ha nem is tojásfehérje nyák). Mivel lassan majd időszerű lenne a babatéma is, gondoltam, innentől figyelgetem magam. Azt hittem ez tök egyszerű dolog lesz. A következő hónapban még talán rendben is volt. Középidőben tojásfehérje nyákot tapasztaltam, habár csak minimális mennyiséget és azt is csak egy napon, reggel. A lényeg, hogy van - gondoltam. És nyugtáztam annyival, hogy az ovum tényleg a 14. napon van. Ez volt júniusban. Azóta viszont hiába figyelgetem magam, se ovus fájdalom, se hüvelyváladék, se semmi. Még folyásom sincs egész hónapban. A menstruációm pedig beáltt jóformán 2-3 naposra. Nem értem. Mi történhetett? Nem szedek fogamzásgátlót. Habár, ez megmagyarázná miért vált be nálunk a megszakítás. Hőmérőzni nem tudok, többször kelek éjjel. Ovutesztet jövőhónapban kipróbálom, mert kezd aggasztani a dolog. Addig is pár véleményt várnék.
2015. szept. 17. 09:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Amit leírtál abból nem következik egyértelműen sem az, hogy júniusban volt, sem az, hogy most nincs. A legegyszerűbb az lenne, ha elmennél egy nőgyógyászhoz akkor, amikor elvileg peteérésnek kéne lenni és egy egyszerű UH vizsgálattal megnézné, hogy van-e peteérés. Az ovuteszt is jó lehet, viszont sokat kell tesztelni, hogy lásd, hogy mikor van és drágább, mint az orvos. Arról nem is beszélve, hogy ha nincs peteérésed, akkor egyből el tudtok indulni valamilyen irányba.

Nem lehet, hogy terhes vagy, ezért nincs peteérésed és ezért vannak 2-3 napos vérzéseid, amit menstruációnak hittél, de nem az. Hanem pl. együttlét miatti vérzés, vagy valamilyen hormonális eredetű.

Csak azért kérdezem, mert azt írod, hogy megszakítással voltatok együtt, ami nem tuti recept baba ellen.

2015. szept. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát nálunk tuti recept - sajnos vagy nem sajnos. 6 éve így csináljuk és semmi. 1 hete csináltam tesztet, negatív lett. Pont ez miatt csináltam, mert most is ilyen gyengére sikerült a mensim. Régen azért nem ilyen volt. Megmondom őszintén, a 2. nap éjszakájára elég a tisztasági. Nem hinném, hogy ez normális. Szóval most így azon kattogok, hogy mi van velem. 29 éves vagyok egyébként. Korábban nem foglalkoztam ezzel a peteérés dologgal.
2015. szept. 17. 09:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Velem is ez volt. Elkezdtem ovutesztet használni, ami kimutatta hogy van ovum. Következő hónapban elmentem nődokihoz, pont pozitív ovuteszt után 2 nappal.uh-val megnézett, és tényleg volt ovum, de csak 8 mm volt a follikulus. clostilbegyt kaptam rá, reméljük ez segít.
2015. szept. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül kell az ovulációnak tünetekkel járnia. Nekem soha, semmilyen tünetem nem volt. Se ovulációs, se menstruációs fájdalom, nem bökött/szúrt/karmolt semmi.


6 évig megszakításosan védekeztünk, majd amikor abbahagytuk, 3 hónap után teherbe estem. Felesleges figyelgetni magad, mert nem megbízható diagnosztikai módszer, viszont a stressz frankón akadályozhatja a teherbeesést. (Evolúciós séma: ha stresszes a környezet, akkor nem alkalmas a szaporodásra, ezért a szervezet védekezik a terhesség ellen.)


Inkább vizsgáltasd ki magad egy orvossal, jó esetben kiderül, hogy semmi bajod.

Azt pedig ne várd, hogy azonnal teherbe esel, teljesen egészséges pároknál is simán lehet fél-egy év, amíg sikerül.

2015. szept. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hülyeség, hogy felesleges magàt figyelni. Sokan ha nem figyelnék, észre sem vennék, hogy nem ok minden.
2015. szept. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát köszi a válaszokat, de most egy kicsit akkor is kétségek között vagyok.
2015. szept. 18. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!