Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Párommal szeretnénk már...

Párommal szeretnénk már babát, de én attól félek, hogy nincs rendes peteérésem. Hogyan tudnám kideríteni, hogy minden rendben van e?

Figyelt kérdés
Mióta abba hagytam a tabli szedését, et kb egy éve volt, azóta 3 napos menstruációim vannak. Ismerősömtől hallottam, hogy ez utalhat arra, hogy gyenge peteérésem van. Félek, hogy nem fogok tudni teherbeesni.
2008. ápr. 13. 12:49
 1/6 anonim válasza:

Szia! Szerintem vegyél egy ovu-tesztet és abból megtudod hogy egyeltalán van e peteérésed. Ha úgy sem jön össze a baba, akkor érdemes elmenni dokihoz, mert gyógyszerrel biztosan tud valamit kezdeni. Vagy hallottam már különböző teákról, vitaminokról, amik segítik, illetve erősítik a peteérést.

Sok sikert!

2008. ápr. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el nőgyógyászhot, nem árt a kivizsgálás. Lehet, hogy kapsz valami tabit, amitől helyreáll a mensid és utána jöhet a baba is. Mert ha így marad, és nem kezelteted magad, akkor nem hiszem, hogy teherbe tudsz esni.
2008. ápr. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is az ovulációs tesztet javaslom első lépésként. Ezt Rossmannban is lehet kapni, meg természetesen gyógyszertárban. Vannak a neten ovus naptárak, amik a ciklusod napjaira vetítve kiszámítják, hogy kb hanyadik napokon lehet peteérésed. Azokban a napokban használd az ovutesztet.

Ha valami nem stimmel, akkor menj dokihoz. De nem kell előre rémeket látni, nekem sem 6 naposak a mensieim, és van két gyerekem :o)

Sok sikert! :o)

2008. ápr. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2008. ápr. 13. 13:27
 5/6 anonim válasza:

Szia!

Most voltam én is dokinál emiatt.

Egyszerű vérvétel a 2-4. napon és kb. a 21. napon, a doki tudni fogja abból, hogy a hormonrendszered rendben van-e.

2008. ápr. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
az ovu teszt nem feltétlenül mutatja ki hogy van e peteérés. azt mutatja, hogy LH termelődik, ami kell a peteéréshez, de hogy tényleg meg történt-e a peteérés azt nem lehet tudni. azt esetleg a hőmérőzés igazolhatja.
2008. ápr. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!