Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért mondják itt olyan...

Miért mondják itt olyan sokan, hogy ne teszteljen az ember a kimaradt mensi előtt, sőt, lehetőleg csak pár nappal utána, mikor lehet, hogy pont így derül ki, ha gond van?

Figyelt kérdés

Most nem a 11. dpo előtt tesztelőkre gondolok, akiknél tényleg nincs értelme, mert nincs mit kimutasson a teszt. Arról van szó, mikor halvány tesztek után valakinek megjön, és azt a tanácsot írják erre sokan, hogy legközelebb várjon, hogy megkímélje magát a csalódástól. Miközben meg lehet, hogy pont így derül ki, hogy valamelyik hormonja nincs rendben.


A rástresszelés szerintem sem jó, de komolyan nem értem, hogy miért jó, ha úgymond ,,megkíméli magát a csalódástól", ha így nem derül ki, csak sokkal később, hogy gond van, és lehet, hogy egy kis progeszteronpótlás kell csak, és a következő ciklusban már meg is tudna rendesen tapadni a baba?



2015. szept. 24. 16:35
 1/2 anonim ***** válasza:
47%

hát figyu,alapból ha egyik ciklusban lett egy halvány tesztem,és megjött,akkor alapból elszaladok a dokihoz,hogy nézze már meg mi történhetett.akkor kiderül h van e hormon probléma,és a kövi tesztelésnél már lehet hormonpótlás.

Egyébként meg azért,mert igazából tényleg rengeteget lehet csalódni emiatt.És teljesen felesleges.Saját tapasztalat.

2015. szept. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én egyike voltam a türelmetlen embereknek. 6 nappal a mensi előtt rendkívül halvány lett a teszt, abban sem voltam biztos, hogy egyáltalán ott van-e a csík. Aztán mivel néhány nap múlva iszonyatosan elkezdtek fájni a melleim és feszült a hasam (másképp mint mensi előtt), 3 nappal a nemvárt előtt ismét teszteltem és pillanatokon belül rendkívül erős 2 csík jelent meg :-) Valószínűleg korábban fogant a baba. Ha nem lett volna egyértelműen pozitív, akkor is biztosan elmegyek dokihoz, hogy akkor nézzük meg mi a helyzet...


Mondjuk ez a pozitív tesztelés nyilván sokban függ attól, hogy mikor fogant a baba, az esetek többségében inkább később jön létre a terhesség, nekem mindig is korán volt peteérésem, ezért mutatta ki a teszt korábban.

2015. szept. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!