Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Egy méhenkivüli terhességet...

Egy méhenkivüli terhességet egy nőgyógyász szimplán egy ilyen rutin vizsgálaton észrevenné? Úgyhogy meg is vizsgál.

Figyelt kérdés

2015. okt. 6. 23:31
 1/9 A kérdező kommentje:
Es a mehen kivuli terhesseg 17 evesen is bekovetkezhet? Nagyon szepen koszonom elore a valszokat!
2015. okt. 6. 23:40
 2/9 anonim válasza:
100%

Igen bekövetkezhet.

Sokszor még hüvelyi uh-val se veszik észre, úgyhogy sima vizsgálatnál nem derül ki.

2015. okt. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
22%
Jól vizsgáltasd ki magad..nekem 13évesen ilyet vettek észre úgy hogy szűz voltam...
2015. okt. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
43%

3#

És hogy jutott fel a sperma? Petting során?


Kérdező! Ha erre gyanakszol minél előbb menj hüvelyi ultrahangra.

2015. okt. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Nem veszi észre. Mik a tüneteid?
2015. okt. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
36%
#4Még most is az vagyok/16vagyok...nem,csak mindig fájt jobb oldalt,sebész látott majdnem műtétre került sor,aztán kiderült hogy csak menstruációs fájdalmaim vannak..Ezért mondom hogy vizsgáltasd ki magad!
2015. okt. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
3-4 honapig nem jon meg utana 1-2 honapig rendesen megjon.Utana nem.1 hete voltam nogyogyasznal megvizsgalat meg minden es minden rendben volt. 72 oras tabit irt fel mivel kiszakadt a gumi. Be is vettem egybol majd ra 3 napra megjott eros verzes es alhasi fajdalom de az elegge fajt. 4 napja van mar meg. 3 tesztet is csinaltam es nem volt semmi. A teszteknek kikene mutatni a mehen kivuli terheseget is.Igy gyanakszom mivel a teszt kimutatta volna.
2015. okt. 7. 08:17
 8/9 anonim ***** válasza:
72%

Egy sima rutin vizsgálaton, ha nem kifejezetten terhesség gyanúja miatt végez ultrahang vizsgálatot az orvos, akkor valószínűleg nem venné észre.


Ha felmerül benned annak a lehetősége, hogy esetleg méhen kívüli terhességed van, akkor először is terhességi tesztet kéne csinálnod mielőbb (első reggeli vizeletből) és ha az a pozitív (akármilyen halvány második csíkkal), akkor felkeresni az orvost.


Ha pozitív teszt mellett az 5-6. terhességi héten (amit nem a fogantatástól, hanem az utolsó menstruáció első napjától számolnak), nem látják a petezsákot a méhűrben, akkor merülhet fel a méhen kívüli terhesség gyanúja, ami nagy felbontású ultrahanggal ilyenkor már kimutatható, vagy jó eséllyel kizárható.


Szóval először tesztelni érdemes, mert akár méhen belüli, akár méhen kívüli terhességről van szó, a HCG hormon előbb kimutatható vizeletből, mint ahogy ultrahangon egyértelműen megállapítható lenne a terhesség ténye.


Van egyébként bármi panaszod, ami miatt felmerült ez a kérdés benned?

2015. okt. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen eloszor is a valaszokt! Nincs semmi panaszom csak azert jutott ez eszembe, mert 3-4 honap kimarad a menstruaciombol. De lehet hogy csak nem allt meg be rendesen a mensim. Teszteltem mar sokszor! Mint emlitettem volt amikor 2-3 tetszet is vettem es nem volt semmi.. Meg masodik halvany csik se jelent meg!
2015. okt. 7. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!