Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha fogamzásgátlón gondolkodom,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha fogamzásgátlón gondolkodom, a nőgyógyász felkeresése előtt miket érdemes megnézetnem a véremben?

Figyelt kérdés

A Rutinon kívül, ami tartalmazza a májfunkciókat, mi kellhet még? Érdekelne a tesztoszteron és ösztrogén szintem, ha ezeket is megnézetem, az segíthet a dokinak a megfelelő fogamzásgátló kiválasztásában?


Nem akarok duplán menni az orvoshoz, aki eleve vagy elküldene vérvételre vagy nem, így gondoltam előbb mennék vérvételre és az eredményekkel meg a dokihoz.



2015. jan. 3. 14:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Akkor hívd fel, hogy milyen vérvizsgálatra kell elmenned.
2015. jan. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Elmész dokihoz ő alapból elfog küldeni vérvételre és annak az eredményeit 1 hónapon belül megkapja és akkor kell majd visszamenned a gyógyszerért.
2015. jan. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz fizetni a vérelemzésért, akkor muszáj kétszer menned, mert hormonvizsgálatra a háziorvos nem adhat tb-re beutalót (marhaság a köbön, nekem pcos miatt ezért kellett folyton nőgyógyászhoz mennem, mert ő adhatott). Egyébként a trombózishajlamot is érdemes megnézetni.
2015. jan. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én házi orvoshoz mentem, ő mindent felírt, amit felírhatott, utána mentem nőgyógyászhoz, aki rá se nézett a lapra...
2015. jan. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Őszintén megmondom, hogy a nőgyógyász nem csinál hormonvizsgálatot és nem a hormonok alapján dönti el, hogy melyik fogamzásgátlót írja fel. Ezt tapasztalatból mondom. Csináltat egy vérképet (jobb esetben, mert sajnos nem mindegyik!), abból fény derül a trombózisra, illetve a májfunkciót megnézik és ennyi. Aztán felírnak egyet, ami vagy jó vagy nem jó. Ha nem jó, akkor visszamész és ír másikat, ha meg jó, akkor meg szeded azt.

És valóban, hormonértéket csak szakorvos kérhet.

Szóval mindenképpen nőgyógyászhoz kell menned!

2015. jan. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Fizetős laborba mennék. És lehet hogy magán dokihoz. Attól félek hogy a kórházban hamar elhajtanának, mert sok a páciens.

De ha mondjuk magas lenne az ösztrogén és felírna egy ilyen tartalmút, akkor furcsán néznék rá. Szeretnék biztosra menni, ráadásul nem tabin gondolkodom, hanem tartósabb megoldáson.

2015. jan. 3. 15:26
 7/8 anonim ***** válasza:

inzulinrezisztencia

prolaktin és még pár hormont

cukormérés

2015. jan. 4. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem a csaladomban van leiden mutacios, raadasul verrokon (anyukam lanytestvere, szoval eleg kozeli) az o orvosahoz mentem el, o elkuldott egy 1 honapos vervetelre, azonban a kortarsaimat kerdeztem, oket nagyon sokszor csak egy atlag vervetelre kuldik el, vagy oda se...orvostol fugg
2016. jún. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!