Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szedjek Clostyt PCOS-an? L/23

Szedjek Clostyt PCOS-an? L/23

Figyelt kérdés
PCOS-s vagyok, 1 éve csinálom a kezelést. 3 havonta menstruálok, de ovulációm van mindig előtte. Most kezdünk el próbálkozni. Nőgyógyász azt mondta, hogy így is teherbe eshetek, de csak 3 havonta van rá esély. Ha szeretném felírja a Clostyt, de azt mondta, hogy nekem ez lehet csak jobban bekavarna. Ti szednétek a gyógyszert vagy inkább még csak anélkül próbálkoznátok? Még fiatal vagyok.

#PCOS #ovuláció #colstilbegyt
2015. okt. 16. 12:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen kezelést tartasz és mennyire pontosan. Nálam már a nagyjából kimért, lazán vett széndhirátszámolás is rontott. Nagyon-nagyon precíznek kellett lennem étkezés és mozgás terén is, hogy javulás következzen be. Nem volt elég az "igyekszem".

Arról nem beszélve, hogy a lelki pillérrel milyen keveset foglalkozunk, pedig a modern kutatások szerint tényleg sok mindent meghatároz az, ahogy magunkra tekintünk, nőként, anyaként, amiket magunkban hordozunk. Ezzel is érdemes foglalkozni, nem csak a testtel. Az edzést is érdemes úgy összeállítani, hogy ne csak kardió, de izomerősítő is legyen benne, a ciklust támogató Aviva tornáról nem is beszélve. Én speciel a kardio esetén is a pulzuskontrollt vettem félvállról, gondoltam, ha izzadok az jó, és csókolom. Súlyosan tévedtem.


A Closty lenne az utolsók között, amiket kipróbálnék. Először azt javaslom neked is, hogy szakemberrel vagy nagyon régóta ebben/ezzel élővel beszéld át a kezelésed részleteit. Nem a gyógyszereket, az természetesen orvosi kategória. De a kezelés többi részén úgy tapasztalom, hogy sokat lehet még javítani odafigyeléssel.

2015. okt. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szia! én is PCO-s vagyok, 1,5 évig nem jött meg, Tekse István doktorúr hozott rendbe (Róbert Károly magán klinika), bromockriptint és euthyloxot szedek, + D vitamint is irt fel nagy adagban. fél év alatt rendbe hozott, 29 naposak a ciklusaim, minden hónapban laborba küldött, hozzáteszem még h amikor elkezdtem rendbe jönni az aviva torna hozta meg a mensimet, elmentem 2x és rá 1 hétre megjött. uh én nem ajánlom a clostyt, lehet h terhes leszel de nem fog helyre hozni...és csak rontasz a szervezeteden. Sokan nem tudják mit kell csinálni a PCO-sokkal, de ez a doktor úr nagyon értette a dolgát! Ö volt a 4dik akihez elmentem. Hozzá kell tennem, h szigoruan elküldött sportolni és diétázni, lisztet kerüld, meg a cukrot és rendbe jössz
2015. nov. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ja és a tejet is elhagytam teljesen, azt az endokrinologus mondta h nagyon nem jó pco-soknak, ennyit tudok segíteni. Én amugy uyganugy táplálkozom, de nem eszek krumplit és rizst, husihoz inkább csak salátát eszek. a du nasirol áttértem a gyümölcsre, ja és nem vok kövér, nem tudom neked vannak e sulyproblémáid, de ha nincsen akkor is jobb ha igy étkezel, legalábbis megprobálsz
2015. nov. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én dokim azt mondta,mikor kiderült,hogy PCOS-s vagyok,hogy ha szeretnék majd gyereket,érdemes előtte egy műtétet elvégeztetni,aminek a lényege,hogy eltüntetik ezeket a cisztákat,tehát olyan leszek,mint egy nem PCOS-s,legalábbis egy ideig,fokozatosan vissza fognak jönni a ciszták,de az hónapok,évek kérdése.Addig pedig elvileg akadálytalanul,rendszeresen fogok menstruálni.Csak gondoltam mint lehetőség,megemlítem.Egyébként nekem csak 2 tünetem utalt a PCOS-ra: rendszertelenül jött meg,általában minden hónapban,de nem pontosan,és sajnos jobban szőrösödök az átlagnál.De kimondottan vékony vagyok és más tünetet sem produkálok szerencsére. 19L
2015. dec. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!