Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pcos-s vagyok, most a dokim...

Pcos-s vagyok, most a dokim norcolutot írt fel, hogy megjöjjön, aztán meg azt mondta, hogy szedjek 3 hónapig fogamzásgátlót (Belara-t), mert az állítólag a ciszták ellen "dolgozik"?! Babát szeretnék! Szerintetek?!

Figyelt kérdés
2010. máj. 8. 13:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meddőségibe menj orvoshoz,sok időt és pénzt megsporolhatsz amíg a nődokik kisérleteznek,találgatnak mit szedj!!!Tapasztalat:-(De sikerült a baba:-)
2010. máj. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A Norcoluttol meg is fog jönni,de hogy fogi gátlot szedj??? Az is igaz,hogy jo a ciszták ellen,aminek a magyarázata egyszerű: a fogi gátlo meggátolja a peteérést,a ciszta meg úgy alakul ki,hogy a petesejtek nem érnek meg csak bizonyos mértékig. Tehát valoban jo a ciszták ellen,de ha abbahagyod a fogi gátlot,ugyanúgy becisztásodnak a meg nem érett petesejtek....

Inzulinrezisztanciád is van?

2010. máj. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nincs inzulinrezisztanciám, legalább is nem tudok róla. Tehát te is inkább azt mondod, hogy menjek másik orvoshoz, és ne szedjek fogi gátlót?!
2010. máj. 9. 13:51
 4/8 anonim ***** válasza:

Inkább válts orvost és keress endorkrinológus nőgyógyászt.

Nekem is pcos-om van, de a dokimnak soha eszébe sem jutott, hogy fogamzásgátlót szedjek, amikor babát akarunk.

De ha meghozza a mensidet a norcolut, utána viszont jó eséllyel lehet peteérésed, és azt az összeset ki kell használni. :)

2010. máj. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Pcos vagyok. Norcolouttal nekem is megjött, és most 2 hónapig fogamzásgátlót kell szednem, de nem 21, hanem 25 napig. Ja, és lombikunk lesz. Azért kell szedni, hogy lenyugodjon a petefészek, és azért hosszabb ideig, hogy legyen ideje a nyálkahártyának szépen megvastagodni.
2010. máj. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szintén pcos vagyok! Mindenkinek ajánlom figyelmébe a pco-szindroma.hu-n lévő orvosajánlót és az önsegítő köröket! Csajok, a saját érdeketekben olvassatok bele a sikertörténetekbe!

A PCOS NEM NŐGYÓGYÁSZATI BETEGSÉG, HANEM ANYAGCSERE PROBLÉMA! Tehát nem nőgyógyásszal, hanem endokrinológus belgyógyásszal kell kezeltetni. A ciszták az inzulinrezisztencia következményeképp alakulnak ki. Az elhanyagolt IR a cukorbetegség előszobája. El kell menni 3 pontos terheléses cukor-inzulin vizsgálatra, mert csak azzal mutatható ki. Metforminnal, diétával és mozgással leküzdhető, de ehhez egy hozzáértő endokrinológusra van szükség és nem egy kísérletezgető nőgyógyászra. Tapasztalatból mondom, mert az én volt nőgyógyászom is legyintett arra, hogy belgyógyászhoz mennék. Persze kiderült, hogy IR-em van és elmehetünk akár a lombikig is, de táplálkozásváltás nélkül úgysem fog sikerülni...

2010. máj. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ne szedj fogi gátlót!!!!Nem megoldás.


Ha pesti vagy mehetsz a Mensmentisbe. www.mensmentis.hu ők kifejezetten a PCOS-ra specializálódtak!!! Nagyon jó orvosok vannak ott.csak ajánlani tudom őket.


A megoldás a metformin.

2010. máj. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Bejelentkeztem már endokrinológushoz, de csak 3 hét múlva van időpontom!

2010. máj. 12. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!