Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Menstruáció előtt 10-12...

Menstruáció előtt 10-12 órával teherbe eshetek?

Figyelt kérdés
Láttam több hasonló kérdést is az oldalon, de az enyém egy kicsit másabb és egész nap rágom a körmömet, de nem találtam sehol sem épkézláb választ. Este együtt voltam a barátommal és nem védekeztünk, mert tudtam, hogy másnap megjön és azt hittem, hogy akkor nem eshetek teherbe. Meg is jött reggel. Csak utánanéztem a témában és több helyen is láttam, hogy vannak, akik bizony így estek teherbe és hogy bár kicsi rá az esély, egyáltalán nem kizárt. A helyzet az, hogy most kellene elkezdenem szedni fogamzásgátlót (Symicia), a nőgyógyász utasítására a menstruáció negyedik napjától. Viszont ha tényleg teherbe estem, semmiképpen sem akarok kárt tenni benne és nem merem így elkezdeni szedni a gyógyszert sem. Mit tegyek? Várjam meg a menstruáció végét és végezzek egy tesztet, vagy kezdjem el szedni a gyógyszert?
2015. okt. 29. 15:43
 1/8 anonim ***** válasza:

A menstruáció után közvetlenül még hiába tesztelnél.

Ha esetleg teherbe esnél, jóval később mutatná csak a teszt.


Terhesség úgy lenne csak lehetséges, ha nagyon rövid ciklusod van és a párodnak extra kitartó kiskatonái.

2015. okt. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyrészt valóban butaság volt bármikor is védekezés nélkül szexelned, ha alapvető dolgokkal nem vagy tisztában a terhességgel kapcsolatban.

Először is Még nem eshettél teherbe, max megtermékenyülhetsz. Aztán 7-10 nap múlva beágyazódik, és az aktus után kb 14 nappal lehet kimutatni a terhességet. De ez sem 100 %.

Szóval vagy megvárod a következő menzeszt, vagy elkezded a gyógyszert szedni.

2015. okt. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Menstruáció elött, alatt és után is teherbe eshetsz és nem is annyira kicsi az esélye.


Tesztelni még nem érdemes, hanem várj két hetet, akkor kimutatja, ha terhes lettél.


Amíg nem vagy biztos, ne kezdj fogamzásgátlót szednie, ha nem lettél terhes, akkor egy hónapig védekezzetek (óvszerrel) és utána kezdd le a tablettát.

2015. okt. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
Nem valószínű, hogy teherbe estél, de nem kizárt. Szerintem a helyedben elkezdeném szedni a gyógyszert, mert az első néhány hétben még nem tesz kárt a magzatban (sok nő mindenféle gyógyszer, esetleg fogamzásgátló mellett esik teherbe, több hét mire kiderül mi a helyzet és nem lesz belőle semmi baj), ugyanakkor nem tudom mikor lenne érdemes tesztelned. Talán a nődokiddal ha tudsz beszélj telefonon, hogy mi a véleménye. A gyógyszert szerintem nyugodtan elkezdheted szedni, ilyenkor még csak keresi a helyet a petesejt, beágyazódik, stb. és különben is igen kicsi az esélye a terhességnek.
2015. okt. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kedves második válaszoló, azt hiszem, ebben a helyzetben teljesen mindegy, hogy a "megtermékenyülés" vagy a "teherbe esés" fogalmat használom, mert a lényeg ugyanaz. Magamtól is tudom, hogy hülyeséget csináltam, nem azért írtam ki a kérdést, hogy ítéletet mondjanak felettem. Tudom, hogy elvileg csak ovulációkor eshetek teherbe (vagy lehet megtermékenyülés, ha így jobb), de azt is olvastam, hogy az előfordulhat spontán is, pl. egy orgazmustól, ami nekem az aktus közben kétszer is volt, ezért vagyok egy kicsit megijedve. Köszönöm a válaszokat, azt hiszem, el fogom kezdeni szedni a gyógyszert. Egyébként teljesen normálisan, 28 naponta szokott megjönni, soha nincs semmi gond, reggel 6 és 8 között és 4-5 napig van meg.
2015. okt. 29. 16:01
 6/8 anonim ***** válasza:

Komolyan, most egy kis játszadozás megér x heti aggódást? Nem értelek titeket, ha nem akartok gyereket, védekezni kell!


Bármikor várandós maradhatsz, ciklustól függetlenül.

2015. okt. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, előtted írtam, hogy nem azért tettem fel a kérdést, hogy ítéletet mondjanak felettem... két éve vagyok együtt a barátommal, ha jönne a gyerek, megtartanánk és fel tudjuk nevelni, csak éppen az időzítés lenne rossz, mivel azért még mindketten egyetemre járunk. Én is megbántam a dolgot, nem is tudom, mi ütött belém, mert ez annyira nem jellemző rám, de így történt, a következményeket pedig vállalom. Főleg a fogamzásgátlós részre voltam kíváncsi, hogy hátha volt már valaki hasonló helyzetben vagy tud ajánlani valamit...
2015. okt. 30. 07:15
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan kezd el a gyógyszert, jó eséllyel "megúsztad", de butaságot csináltál... Mi hónapok óta "naptár-módszerezünk", vagyis menstruáció előtt már 10 nappal is elmegy bennem... 28 naposak a ciklusaim. Persze, benne van a pakliban, hogy egyszer csak nem jön meg. Viszont nálunk jövőre már kb tervben is lenne, így nem annyira nagy baj.
2015. okt. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!