Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Óvszer mellett lehetséges...

Óvszer mellett lehetséges teherbe esni? 3. napja késik.

Figyelt kérdés
Rendszeres 28 napos ciklusaim vannak.Tavaly augusztusban született meg a kisfiam.Ez év januárjában jött meg az 1. mensim a születése után.Utána a következő 45 napra.Ezután rendszeresen megjött szinte óramű pontossággal 28 napra.Nem értem mi van velem.Úgy érzem magam mint egy hülye tinilány...soha nem volt ilyen problémám hogy egy esetleges terhesség eszembe jusson ha késik pár napot.Most pedig már napok óta az jár a fejembe hogy mi van ha mégis akar jönni hozzán egy új családtag?Valahogy nem vagyok ideges,pedig nem volt tervbe véve egy újabb baba(2-3 évig semmiképpen).Már tegnap mondtam a férjemnek hogy "terhes vagyok".Nem örült és azt mondta ne ugrassam,mert nagyon gyenge vicc.A fiam is összejött az 1.nem próbálkozásnál(tervezett volt) és a családomban termékenyek a nők,nincsenek teherbeesési problémák.Tehát teherbe lehet esni óvszer mellett?Épp a múltkor olvastam hogy az óvszereken lehetnek hajszálrepedések és sokan estek már így teherbe.Érdekes,mert nem érzem a tipikus mensis tüneteket csak mellfeszülést.Volt aki így esett teherbe vagy csak képzelődök???

2015. okt. 9. 19:47
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Nem kell annyi krimit olvasni.
2015. okt. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben normális óvszert használtatok (nem valami olcsó utánzatot), akkor azon nem lehet semmiféle repedés vagy hasonló. A gyártás során minden egyes óvszert eletronmikroszkóppal megvizsgálnak, hogy egyenletes-e a falvastagsága, és mindet vízzel feltöltve oylan felületen görgetik, ami nedvesség hatására elszinezödik. Mivel a vízmolekulák a spermiumoknál sokkal kisebbek, ezért ha a víz nem jut át, akkor garantáltan véd.


Ettöl függetlenül ha nem megfelelöen használja valaki: a tartályrészböl nem nyomják ki a levegöt, vagy valamivel megsértik - elszakadhat, nem az elsö behatolás kezdetétöl van a férfin, mássodik/harmadik menet elött nem mosnak alaposan kezet, illetve a nemiszervet is, akkor kerülhet spermium a hüvelybe.


Szerintem nem túl nagy esélyed van terhességre, de a biztonság kedvéért csinálj egy érzékenyebb tesztet.

2015. okt. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Normál használat mellett nem lehetséges.

A normál használat viszont azt jelenti, hogy a gumi az aktus első percétől az utolsóig használatban van, nem pedig mellettetek hever.

2015. okt. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én annyira rettegtem, hogy újra terhes leszek, amíg pici volt a fiam, hogy biztosra produkáltam minden tünetet. Tutira azt gondoltam, hogy terhes vagyok. És negatív lett minden teszt.


Szóval pár kósza gondolat miatt ne gondold, hogy terhes vagy.

A férjednek akkor mondd így, ha van legalább egy pozitív teszted.

2015. okt. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Igen lehetséges, még rendeltetés szerű használat esetén is. [link]


Nekem spirál volt fent, mégis terhes lettem. Szóval létezik a jelenség :)

2015. okt. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, a spirált ne hasonlítsuk már az óvszerhez kérlek, mert teljesen más a működési elve a kettőnek...
2015. okt. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó, mellékesen jeleztem. A kérdésre is válaszoltam.
2015. okt. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ma reggel megjött.Tényleg csak képzelődtem és bocsánat ezért az idióta kérdéséert.Nem tervezünk mostanában tesót csak pár év múlva...de pár napja bekattantam hogy lehet jönni akar közénk egy kisbaba.Vannak ilyen hullámok egy nő életében.Tudjátok a hormonok...
2015. okt. 11. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!