Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit gondoltok a görbémről?

Mit gondoltok a görbémről?

Figyelt kérdés

[link]


Nov 1.-én volt ovum (ovuteszttel mértem). A tesztjeim negatívak (van rajtuk halvány csík, de nem egyértelmű pozitív és idő után jött ki). A doki múlt pénteken (6.-én) petezsákot látott, jövő hét pénteken kell vissza mennem. Nem igazán értem, hogy a teszt miért nem mutat ki semmit, ha már látott petezsákot, de előfordulhat úgy tudom, hogy csak a vérből mutatható ki.

Mára nem várom.

Előző görbém:

[link]


Nem szokott 36.9 felé menni, és sosem volt még fent ilyen sokáig.

Tegnap icipici barnázásom volt, ma csak görcsök, mint mensi előtt.

Mit gondoltok? Lehet baba?


2015. nov. 12. 09:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Hú, nekem ez így most több sebből vérzik... Segítenél helyretenni?


1. Nem 1-én volt ovulációd, hanem másodikán, mert a pozitívat követő 1. nap. Tehát ovuláció nov. 2-án.


2. A luteális fázis 14 nap, de minimum 12 (különben valami rendellenesség van), tehát nem ma kellene, hogy megjöjjön, hanem legkorábban 14-én, de inkább 16-án. Tehát szombat-vasárnap-hétfőre nem várod! ;)


3. Hallottunk már olyat, akinek kimutatja a teszt ilyen hamar, de az elég ritka, meg inkább ikreknél... Terhesség esetén szerintem legkorábban szombat-vasárnap láthatsz valamit, de az sem biztos.


4. Ez a legzagyvább:

Petezsákot látott a doki?!?!? Ez gyakorlatilag lehetetlen!

Ha múlt honapban fogant volna, akkor már 7 hetes lenne, nem petezsákot látott volna, hanem embriót. De gondolom nem múlt hónapban estél teherbe, mert megjött, meg ovuláltál...

Ha ebben a hónapban fogant a baba, akkor meg fizikai képtelenség bármit is látni 5 nappal aktus után, hiszen még a méhedbe sem ért a petesejt!

PEtezsákot kb. 5 hetes magzatnál lehet látni, ami azt jelenti, hogy 3 héttel aktus után, vagyis 1 héttel a menstruáció kimaradása után.


Szóval én most elég értetlenül állok a sztori előtt...



A dokid múlt pénteken petezsákot látott? 5 nappal az ovuláció után még nincs petezsák!

2015. nov. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A luteális fázis ideális esetben 14 nap, ez igaz, de nekem 10-11 szokott lenni. A doki azt mondta, hogy nem baj, előfordul, nem aggódok emiatt.

És igen, petezsákot látott a doki. Én sem értem, hogy hogyan, de az volt biztosan. Meg is mutatta a gépen. Nem értem én se, hogy hogyan lehetséges, de így volt. Ja és megnagyobbodott méh, és 15,7 mm-es endometrium is volt. Ez mind terhességre utal.

Múlt hónapban is voltam dokinál, és akkor nem látott semmit, és az endometriumom is csak 8 mm volt. Megmondta akkor, hogy ebből nem lesz baba, és nem is lett. mert megjött.

Szóval ne kérdezd, hogy hogyan lehetséges, de így történt.

De én a görbémről kértem véleményt amúgy. Ezt a petezsák kérdést már egy másik kérdésben kiveséztük itt a gyakorin.

2015. nov. 12. 10:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Az első válaszolóval teljesen egyetértek, én is pont ezeken gondolkodtam el, ill. ezeket nem tudtak összerakni a történetben. Ha már van petezsák, akkor nem lehetett 1-2-án peteérésed.


De akkor vonatkoztassunk el mindentől, és nézzük csak a görbét. Az a hézag, hogy a ciklusod első felében szinte alig van mérési adat, így nincs mihez viszonyítani az elmúlt pár nap méréseit. Az előző havi meg olyan cikkcakkos, hogy én abból szintén nem mernék következtetéseket levonni.

Az mindenképpen jó jel, hogy most napok óta fenn van a hő, amíg nem esik vissza, addig lehet bizakodni, és remélem, nem is lesz visszaesés. Azt azonban hozzá kell tegyem, hogy önmagában a megemelkedett hő, még nem jelent biztos terhességet, egy egészségesen működő szervezetnél a luteális fázisban ugyanúgy fent van a hő, akkor is ha nincs terhesség. Az a mérvadó, hogy késé esetén továbbra is fennmarad-e, mert akkor valószínű a terhesség.

Szurkolok!

2015. nov. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha van petezsákod, akkor meg ki a búbánatot érdekel mikor ovuláltál, mennyi a hőd és milyen a gördéb? :D Terhes vagy, örülj és ne a hődön agyalj! ;)
2015. nov. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!