Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Új kutatások szerint a spermiu...

Új kutatások szerint a spermiumok már csak 12-18 órát élnek?

Figyelt kérdés
Alapból 6 óra kell hogy eljussanak a "célba". Volt aki úgy esett teherbe,hogy 2-3 nappal a peteérés előtt vtak egyûtt? Egyébként én még ott ragadtam le,hogy 3 napot élnek "odabent" :)
2015. nov. 18. 20:57
 1/5 mandiga ***** válasza:
Hát nem tudom. Szerintem ez több mindentől is függ. Sokan esnek úgy teherbe, hogy tüszőrepedés előtt 2-3 nappal, akár 5 nappal voltak együtt.
2015. nov. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Discovery film szerint akár 5 napot is.
2015. nov. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

72 óra az átlag élettartam, a környezettől (értsd hüvelyflóra) függően szélső helyzetben 5 napig is eléldegélnek, és várakoznak.

Egyik gyerekemnél úgy voltunk, hogy betegség meg egyebek miatt csak a ciklusom 7. és 23. napján voltunk együtt.

Figyeltem akkoriban a a peteérésem, SOHA nem volt a 13. nap előtt, mert inkább kitolódni szokott.

Akkor is azt hittem, hogy a 23. napból "származik a bébi", de amikor azt hittem hogy 10 hetesen megyek először dokihoz (az enyém azt szereti, ha 8-10 hetesen megyünk először), akkor az UH méret alapján a 12. héten voltam, és bizony hamarosan már éreztem a mozgását is, szóval a korábbi együttlétből kellett valahogy fogannia.


Ez azt jelenti, hogy még ha a 12 nap is volt, akkor is 5 nap várakozás volt a katonáknak.


És ezt igazolta az is, hogy nem akart megszületni a baba, az UH-s mérethez képest 41+6-ra jött, a menstruációhoz számítva még úgy ahogy belefért (ennek köszönhetem, hogy nem lett szülésindítás), mert a kórházban is a menstruáció szerint számítottak, hiába volt méretre mindig nagyobb a babám.


Amiről Te írsz, az szerintem a petesejt élettartama lehet, ugyanis ott mondták korábban, hogy 12-24 óráig él, de újabb kutatások szerint egyes nőknél ez csak 6-18 óra. Nem lehet hogy ez kavarodott össze?

2015. nov. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy éppen hol vannak, mert pl. a hüvelyben a savas környezet miatt csak 2 óráig életképesek, de ha azon túljutnak, akkor az adott helytől függően átlag 2-3, de akár 5-7 nap is lehet a maximális élettartamuk. Nálunk kb. 2 nappal korábbi együttlétből foganhatott, az ultrahangos méretek alapján utólag belőve legalábbis.
2015. nov. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ú... igazatok van. Összekavartam. De nem is az a baj,hogy elírtam,hanem így is gondoltam. Köszönöm szépen a felvilágosítást és elnézést a butaságért.
2015. nov. 19. 08:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!