Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Gyereket szeretnék. Esetleg...

Gyereket szeretnék. Esetleg valaki van, aki hasonlóan érez és meg tudjuk beszélni a nehézségeket?

Figyelt kérdés
3 hónapja próbálkozunk és minden hónapban azt gondolom, hogy terhes vagyok. Szőrnyű. Tudatosan próbálom leállítani magam de nagyon nehéz. Jelenleg 9 napja késik a mensim, pedig sosem szokott....

2015. dec. 7. 12:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia, előre is gratulálok, én ugyanígy voltam annak idején :) A legfontosabb, hogy nem szabad görcsölni, mert akkor nem jön össze. Én lázasan néztem az ovulációs naptáramat, bejelöltem, hogy mely napokon a legnagyobb az esély a teherbeesésre, készültem rá rendesen, szedtem a vitaminokat és aztán csalódottan csináltam a teszteket is sorba.

Aztán leállítottam magam, a páromnak is jobban ment minden, mint amikor erőltetve volt az egész és kb. 4 hónap elteltével megfogant a kislányunk. Persze onnan kezdődik újra az aggódás, hogy a 12. hétig maradjon meg a baba, ne legyen semmi baj, szépen fejlődjön stb. a sok vizsgálat, vérvétel, minden után az idegőrlő várakozás, de már utólag látom, hogy teljesen felesleges volt :)

Kitartást és ne stresszeld magad, mert az a legnagyobb gátló tényező ilyenkor.

2015. dec. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Biztos le leszek pontozva. Ne haragudjon meg senki, de nem értek itt sokakat. Elhatározzák, hogy gyereket akarnak, és onnantól kezdve, jön a hőmérő, az ovu naptár, a kötelező szex. (Persze ha valaki régóta próbálkozik értem). Nyugi!!! Elhatároztad, hogy akarsz, szedj vitamint, csavard el a férjed fejét, és élvezd a próbálkozásokat. :) Lehet hogy nem az első hónapban sikerül, lehet, hogy 3 hónap múlva. Akkor sincs baj nem? Miért érzik sokan, hogy ha nem jön össze azonnal, akkor már minden veszve?
2015. dec. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
2 éve próbálok kismama maradni. 3 baba ment el. Minden hónap egy kín szenvedés de nem adom fel. Egészségesek vagyunk. Csak épp még nem kíváncsi ránk. Így próbálom felfogni. Valami miatt még nem kell jönnie. Majd ha itt az ideje velünk marad. Már nem turaztatom az agyam mert bele őrülök.
2015. dec. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem van egy 40 éves barátnőm, aki ugyanúgy évek óta próbálkozott a párjával és nem jött össze. Amikor már beletörődött, akkor jött a baba :) Náluk is a görcsölés volt a legnagyobb gond.
2015. dec. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
nalam is ez a gond , sokat gondolkodok rajta , igy nem jott ossze! most pedig ujra szeretnenk jovoben , es mar most agyalok rajta !
2015. dec. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
5os vagyok , de miert van az hogy a gorcsoles miatt nem jon ?
2015. dec. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mert a stressz nincs jó hatással a szervekre és a hormonok termelődésére. A fogamzás, teherbeesés folyamatát nem tudod irányítani. Egyébként minden nőnek, aki hergeli ezen magát ajánlom a Baba, bába, szerelem című filmet! ;)
2015. dec. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok. 4 hónapja próbálkozunk abból kétszer össze is jött csak nem maradt velünk :( közben kiderült , hogy nem tud jól megtapadni azért.. most kezdtük el orvosolni a problémát. En is rá vagyok görcsölve..bár ebben a hónapban már nem lepődtem meg a pozi teszten , de örülni se tudtam. Inkább féltem. Volt is miert :/ nem baj ez a hónap a miénk :) Persze , hogy görcsöl az ember vagy inkabb izgul és vágyik rá. En is itt vagyok 26 éves elvileg "egészséges" nő megsem megy olyan könnyen. De en próbálom pozitívan felfogmi az egészet és mindent megtenni, hogy sikerüljön! :))
2015. dec. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Egyetértek a 3-as válaszolóval...ha állandóan ezen agyal az ember, előbb-utóbb beleőrül a dologba. Mi is több, mint 2 éve próbálkozunk, az eddigi eredmény egy inszemináció, egy missed ab, egy méhenkívüli terhesség (amely során kivették a jobb petevezetőmet) de nem keseredtünk el, nem adjuk fel...viszont már nem is akarjuk görcsösen. Majd jön, ha jönni akar! :) Próbáld meg lekötni valami mással a figyelmed, szerintem az sokat segíthet.
2015. dec. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
7 es ! tenyleg jo a film , bele nezegettem , majd mikor lesz idom megnezem :D koszonom D:
2015. dec. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!