Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehetek terhes, ha az első...

Lehetek terhes, ha az első heten majdnem késtem egy napot az egyik tablettával?

Figyelt kérdés
Elkezdtem szedni az utolsó levelet még 4 hete es az első héten egy tablettát majdnem egy nappal később szedtem be, nem egészen egy nappal. Miután észrevettem egybol bevettem. Lehetek terhes, ha nem ment el belém a párom?

2015. dec. 15. 12:01
 1/3 anonim ***** válasza:

igen

sőt, ha előtte a szünetben, vagy utána egy héten belül volt aktus, akkor meg főleg


betegtájékoztató ezt világosan leírja

2015. dec. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A betegtájékoztatóban csak annyi van leírva, hogy:"Ha több, mint 12 órát késett a tabletta bevételével, a terhesség elleni védelem csökkenhetett. Minél több tablettát hagyott ki, annál nagyobb a kockázata annak, hogy a terhesség elleni védelem csökkent."; "Egy tabletta maradt ki az első héten:

- Azonnal vegye be az utolsó kihagyott tablettát, amint eszébe jut, még akkor is, ha ez két tabletta egyidejű bevételét jelenti. Újra a szokásos időben vegye be a tablettákat, és emellett alkalmazzon kiegészítő fogamzásgátló módszert, például óvszert. Amennyiben az elfelejtett tabletta előtti héten volt nemi érintkezés vagy a tablettamentes időszak után nem kezdte el az új fóliacsíkot, tudatában kell lennie annak, hogy fennáll a terhesség kockázata". Fennáll, de biztosan ugye nem lehetek?

2015. dec. 15. 12:43
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor se leszel biztosan terhes, ha nem szedsz semmit és telibe élvez a barátod!

Ugyanakkor az esélye a terhességnek így, hogy nem jól szedted, a normális szedéshez képest megnő.

2015. dec. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!