Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Már terhesség előtt is érdemes...

Már terhesség előtt is érdemes elkezdeni a folsav, e-vitamin, b vitaminokat? Segíti a teherbeesést?

Figyelt kérdés
Ma van a menstruációm első napja és e hónaptól szeretnénk próbálkozni is! Olvastam,hogy az e vitamint csak peteérésig lehet szedni elvileg. Ha 30 naposak a ciklusaim,akkor kb 15-16.-áig szedjem? A b6,b12,folsav vitamin végig szedhetem?
2015. dec. 16. 10:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A folsav a legfontosabb, abból ha hiány van, már akkor elkéstél, amikor megtudod, hogy terhes vagy, abból föl kell előre tankolni. Én D vitamint szedtem még (peteérést segíti) és E vitamint peteérésig. Egyedül az E-re mondják, hogy ovuig szedős, a többit lehet folyamatosan, de van, aki az E-t is folyamatosan szedi. Ha nem mérsz hőt, akkor igen, kb. addig szedd.
2015. dec. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Folsav tényleg fontos, már tervezéskor el kell kezdeni. A többivel sem ártasz természetesen. Csak a b bitamin ami szerintem felesleges, pl b12 vitamin (ha nem keverem össze egy másik b vitaminnal) hiány ritka, általában a vegetáriánusok betegsége mert húsokban sok van. B6 is megtalálható rengeteg ételben. Csak a folsav az, amiből akkora mennyiség kell terhesen, hogy természetesen nem lehet bevinni ezért ideje időben elkezdeni. Az e vitaminról viszont nem tudok nyilatkozni, van jótékony hatása ezért ártani biztos nem árt. Igaz a b vitamin sem árt csak éppen abból eleget be lehet vinni akár odafigyelés nélkül is.
2015. dec. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

A b6 és b12 és folsav 1 vitaminban van benne. Tehát minden egyes szem vitaminban benne vannak,csak én olyan fajtát vettem,amibe a folsav 85%-ot teszik ki :) Tehát a többi tényleg elenyészően van benne. Az e vitamint külön vettem, szétrághatós, tutti frutti izű:) 100mg. Ebből érdemes lenne napi 2-t elrágcsálni? :)

2015. dec. 16. 12:23
 4/5 anonim ***** válasza:
Folsavat 4 hónappal a babatervezés előtt érdemes elkezdeni, ennyi idő kell a beépüléséhez. B12 pedig kell a folsav felszívódásához, de ha nem vagy vega, és az emésztésed is rendben van, akkor azzal nincs gond.
2015. dec. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Folsavból min 400, de inkább 800 mikrogrammot érdemes szedni/nap, de max. 1200-at.
2015. dec. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!