Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fél év múlva szeretnénk a...

Fél év múlva szeretnénk a párommal belecsapni a lecsóba. Tegyük fel, hogy decemberben már várandós leszek. Hány hónappal hamarabb érdemes elkezdeni a vitaminok szedését? Van olyan készítmény, ami nektek nagyon bevált? Ill. még mit érdemes szedni?

Figyelt kérdés

2015. jún. 19. 06:16
 1/5 kloetta ***** válasza:
47%

Ha egészségesen eszel és nincsen semmi problémád elég folsavat szedned, 1 hónappal hamarabb indítaji, mint az első próbálkozós együtlét.

Én ajánlanék az első előtt peteérés előtti napon egy nőgyógyászati vizsgálatot is.

2015. jún. 19. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
34%

Én csak folsavat szedtem előtte, sőt terhesen is csak általános multivitamint szedtem egy ideig.

De mindenképpen szeretnél,akkor előtte max. két hónappal elég elkezdeni.

2015. jún. 19. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%

Szia!

Én úgy hallottam, hogy 3 hónap kell, mire a folsav hasznosulni tud. Nem tudom, de így hallottam.

Én most kezdtem el június közepén szedni, de szeptemberben kezdünk próbálkozni, amikor lesz a peteérésem.

Egyik nap gravida, másik nap femibion. Én így szedem.

2015. jún. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2015. jún. 19. 16:00
 5/5 anonim ***** válasza:

3-4 hónappal előtte 400 mikrogramm folsavat szedj naponta, a pozitív teszttől pedig 800-at. Ezek inkább minimummennyiségek, ennél szedhetsz többet is.


Hasznos, ha a többi vitaminból is fel van töltve a raktárad, egyél sok-sok friss gyümölcsöt-zöldséget, teljes kiőrlésű gabonát. Én Hipp Natalt szedtem előtte.


Ha várandós leszel, nem szedheted bármelyik multivitamint, érdemes megkérdezni orvostól, hogy melyiket ajánlja. Olyat nem szabad, amiben sok az A vitamin. A Hipp Natalt tudom ajánlani, most is azt szedem. Gravidára, Elevitre sokan panaszkodnak, hogy hánynak tőle, túl nagy dózisban nyomja tele vitaminokkal a szervezetet, amiből egy nagy rész emiatt nem tud hasznosulni, én ezért választottam a Hipp Natalt, mert a gyümölcsalapú készítmény, olyan, mint egy multivitamin.


Sokan szeretik a Femibiont is.

2015. júl. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!