Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért van az hogy valakik...

Miért van az hogy valakik évekig próbálkoznak hogy összehozzanak egy kisbabát, másoknak meg véletlenül becsúszik?

Figyelt kérdés
igazságtalannak tartom, hogy olyanok szenvednek hosszú hónapokon vagy akár éveken keresztül akiknek minden feltételük adott egy kisbaba felneveléséhez, készülnek rá, megtesznek minden tőlük telhetőt.. és mégsem jön. míg másoknak meg csak úgy becsúszik...

2015. dec. 21. 10:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Mert az élet ilyen...
2015. dec. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
35%
A Jóistentől kell számonkérni.
2015. dec. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%
Ez van. Nem illenek össze a sejtek, nem alkalmas kihordásra a szervezet, nincs feltöltődve...sokminden lehet.
2015. dec. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 mandiga ***** válasza:
43%

Valakinek a jólét adatik meg, valakinek a termékenység. Mindent nem kaphatunk meg.

Nekem már van gyerekem, hamar össze is jött. Most nagyon szeretnék még egy utolsót, és mióta akarom, azóta megbolondult a ciklusom, a hormonjaim. Talán ez van megírva.

Ha nem készül rá az ember elöbb össze is jön a baba.

Sokan megvárják a 30. évüket, talán ez a baj. Így már nehezebben jön össze az első baba, mint 20-30 közt.

2015. dec. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
49%
8 éves kapcsolatomba, 5 évig próbálkoztunk, nem jött össze a gyerek( hál Istennek) , a mostani párommal januárban leszünk másfél éve együtt és ugyanazon a napon lesz 2 hónapos a Kislányunk. valami oka van hogy nem jött össze az exemmel, most meg "becsúszott". Nyilván akkor jön a gyerek amikor jönnie kell, és nem akkor amikor mi akarjuk. ebben semmi igazságtalan nincs, hisz nem lehet ezt befolyásolni. nagyon sok minden közrejátszik ebben.
2015. dec. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
62%

Uh. Hányszor kérdeztem én is ugyanezt! Pedig tudom, hogy minden okkal történik. Mindenkinek más az útja, mást kell megtanulnia. Akinek becsúszik, lehet, hogy a felelőtlenségéből kell tanulnia - ez csak egy példa, millió más oka is lehet.

Akinek meg nem jön össze, vagy úgy érzi, hogy csak sokára, annak meg meg mást kell megtanulnia ebből.


Nálunk valószínűleg én voltam a szűk keresztmetszet. Amint úgy éreztem, hogy a párom 100%-ig a társam is; illetve elengedtem a gyerek témát - és megpróbáltam élvezni az életet vele kettesben, azt, hogy szabad(ok) vagyok(unk), hogy egymásnak vagyunk, stb.., rögtön jött a baba is.


Azt javaslom, engedd el Te is egy kicsit a kérdést. Vagy menjetek kivizsgálásra (ha még nem tettétek), de azt is kezeljétek természetesen, nem görcsölve. Biztos vagyok benne, ha feltárjátok a pszichés okát - jönni fog a baba is. Véleményem szerint minden testi elváltozásnak/betegségnek is lelki okai vannak.


Sok sikert és örömöt kívánok! Meg boldog ünnepeket is persze!:)

2015. dec. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
55%
Nem a pénz minden...
2015. dec. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Annyira nehéz ez, megértelek.:/ Egyrészt igazságtalan, hogy az élet oda ad, ahol nem várják, és még az a része is, hogy a gyerekvállalás nemcsak elhatározás kérdése.


A vetélésem után sokat gondolkodtam ezen, és az új terhesség is nekünk nagyon nehéz. Mások meg dalolva táncolva szülnek hármat és nem értik, mi a gond. Ha 20 évvel ezelőtt lennénk, nem élte volna túl ez a terhességem sem (nem tudnának a foszfolipid-betegségekről, nem tudnák kezelni az IR-t, stb.) A főszabály sajnos nem az élet, vagy a szaporodás.


Ez maga az élet, az erről szól. Arról, hogy a férjed egyetlen lökettel meg tudná termékenyíteni a teljes USA-lakosságot, mégsem lesz minden aktusotokból zigóta. Sőt, a terhességek 20%-ában csak úgy rosszul van összerakva az embrió, így azok anyai ok nélkül vetéléssel végződnek.


Sőt, gondolj bele, 1945 előtt, antibiotikum nélkül, az is csoda volt, ha a gyerek megérte az 1 éves kort. És, ha még előbbre megyünk, a fertőtlenítés előtt az anyák és magzataik is belehalhattak a szülésbe.

2015. dec. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

köszönöm mindeninek a válaszokat...

igazából jó volt ennyiféle választ kapni... talán az utolsó előtti hozzászólóval tudok leginkább egyet érteni...

én nem is a pénzre gondoltam... mi sem vagyunk éppen gazdagok, de minden tőlünk telhetőt megadnánk a kicsinek, felkészültünk rá, rettenetesen várjuk a férjemmel, akivel nagyon szeretjük egymást, egészségesek és fiatalok vagyunk mind a ketten, egyébként 9 éve vagyunk együtt...

tudom, hogy nem mi vagyunk az egyetlen ilyen pár...

vitaminokat szedünk, én gyógyteákat is iszom, rengeteget olvastam a témában, mit szabad, mit nem, mi segít. egészségesen élünk, mozgunk, nem vagyunk túlsúlyosak... :( persze biztos eljön majd a mi időnk is! és akkor felhőtlen lesz a boldogság. csak nehéz a ciklus vége, amikor az emberben tudatosul, hogy most sem sikerült...

ha olyanoknál csúszik be, akiknél minden rendben, semmi kifogásom... csak most pont egy olyan ellenpéldával szembesültem, hogy ott ahová nagyon nem kéne a gyerek mert nincsen meg hozzá semmilyen körülmény... és nem tudnak mit kezdeni a ténnyel... mert nem tervezték... az szomorít el. :(

2015. dec. 21. 14:28
 10/14 A kérdező kommentje:

nem a 7-es válaszra gondoltam... :)

köszönöm 6-os és 8-as!

2015. dec. 21. 14:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!