Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy van akkor peteérésem?

Hogy van akkor peteérésem?

Figyelt kérdés

Most vágtunk neki a babaprojektnek. De nem értem ezt a peteérést. Vagyis nem tudok kiigazodni,mert az egyik oldal azt írja, hogy 28 nap egy ciklus, átlagosan és ebből a 3-5 nap a menzesz. De nekem mindig úgy jön meg, hogy 21.napra és 7 napig szokott tartani. A nőgyógyászom azt mondta ez nem gond, hogy 21 naponta menstruálok. De teljesen összezavart ez az internetes kalkulátor is. Így volt meg az elmúlt 4 hónapban.

-szeptember 17-én kezdődött, 23-ig tartott.

-október 15-én kezdődött , 21-ig tartott.

-november 11-én kezdődött, 16-ig tartott.

viszont decemberben így 9-én kellett volna jönni, előtte mi együtt voltunk párommal, és két napig csak barnáztam, majd 11-én megjött amit erős méhösszehúzódás és hasmenés kísért. Elméletileg január 6-án kell most megjönnie. Rákerestem a peteérésre, [link] ezen az oldalon ezt írja. Akkor én hogy tudom kiszámolni. Letöltöttem naptárat a telefonomra, de az is össze-vissza jelez. Megadtam, hogy 21napos ciklus, erre mindig azt írja, hogy következő menzesz 16 nappal később. Nem értem. Akkor, hogy tudom kiszámolni? Esetleg én vagyok ilyen buta, vagy másnak is gondot okozott? Kicsit kétségbeestem, mert körülöttem, azt látom, hogy elsőre sikerült. Mennyit hallani egy éjszakás kalandokból született babákról.



2015. dec. 27. 14:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha neked 21 napos a ciklusod kb akkor szerintem a 8-11 között lehet ovud. De ha nagyon biztosra akarsz menni akkor vérzés után legyetek együtt két naponta! Vagy használj lh tesztet.. vagy mérd a hőd vagy csak élvezzétek egymást :D ne stresszelj rá ennyire hogy mikor van obud. Spontán obud is ehet egy jó orgazmustól! Szedj vitaminokat aztán jönni fog az a bébi :)
2015. dec. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ovu*.... nem obu :D nem tudok írni! Bocsi
2015. dec. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Alapvető hiba van a számításodban, innentől borul az egész!!!!!! A ciklus a vérzés első napjától tart a következő vérzést megelőző napig. Nem számít, hány napig vérzel, nincs semmi jelentősége semmilyen szempontból! Pl. a szeptemberi ciklusod 28 napos, az októberi 27 napos volt, számold csak ki. Teljesen tévesen számolsz, innentől fals minden számítás.


Mindig mindent az vérzés első napjától számolunk, felejtsd el a vérzés hosszát, a kutyát se érdekli. A ciklus 10. napjától 2-3 naponta érdemes együtt lenni. Egy ciklusban 15-20% az esély a teherbeesésre, ha mindkét fèl egészséges, tehát ne hergeld magad azzal, hogy másoknak elsőre sikerül, mert ez nem igaz.

2015. dec. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen -igen tudom, hogy sokkal rosszabb ha erre koncentrálok. Már 3éve vagyunk együtt a párommal, és múlthónapban megfogant bennünk a kérdés mi lenne ha? Akkor mikor együtt voltunk nem védekeztünk, aztán még háromszor voltunk együtt. De semmi. Voltam nődokinál azt mondta, normális a 21napos ciklus. Közben még mindig e netet bújom. Ha összeadom a 21 napot meg a 7 nap mezneszt az 28 nap. Akkor mégis csak 28 napos lenne a ciklusom? Mert ez a Dr. Tömösváry azt írja, hogy az első menzesz napjától kell számolni a ciklust a következő hónap első napján kezdődő mezneszig. Az akkor 28 nap. Már mindenhogy számoltam. De majd jön ha jönnie kell :) Köszönöm a segítséged.
2015. dec. 27. 15:02
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm második válaszadó. Igen ezt nem értettem, hogy akkor hogyan számoljam. Kicist meg nyugodtan így.
2015. dec. 27. 15:04
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket, hormonális problémám nincs, az 100% mert voltam vizsgálaton, néztek pajzsmirigyet és minden hormonális dolgot, más miatt. (Fokozott szőrnövekedés és izzadás miatt) azt gondoltuk a dokimmal, hogy talán hormonális dolog van, ezért sem idegeskedtem eddig emiatt. De kiderült hogy minden rendben.
2015. dec. 27. 15:12
 7/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok! Jaaaaaah hogy ezt nem is figyeltem hogy te eleve rosszul számolod csak a 21re figyeltem fel . Jajj azért ezt egy nőnek tudni kellene .. bocsi:/ de a lényeg hogy akkor semmi baj nincs..teljesen nirmális a ciklusod!
2015. dec. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nah.. csak megszuletett :)))


Ha 28 napos a ciklusod (marpedig annyi) akkor most kb december 22-24 kozott volt a peteeresed,de ez naptari modszer,tehat ha biztosra akarsz menni akkor ovu teszt (az se 100%) vagy homerozessel nyomonkovetheto.


Ha tudod,mikorra nemvarod,abbol vonj ki 14 napot (ez az atlag) es megtudod a peteeres datumat.


A menzesz kalkulatorod pedig szerintem be van allitva,hogy az elozoekhez viszonyitva allitsa be magat. De jobban fog mukodni,ha beallitod hogy 28 naposak :)

2015. dec. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A nődokim mondta hogy 21napos a ciklusom. Ránézet a naptaramra, es mondta hogy a 21 belefér. Az a minimum. Kicsit megnyugodtan. Remélem jön majd a baba. Köszönöm,hogy segítettetek. Szêp estét. Szilvi
2015. dec. 27. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!