Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Progeszteron krémet vagy...

Progeszteron krémet vagy gyógyszert, kúpot, ki használt terhesség alatt és milyen adagokban?

Figyelt kérdés

2016. jan. 1. 09:11
 1/9 anonim ***** válasza:

A vetélésemkor a vérzés elkezdődése után 2 napig (a kilökődésig) napi 3X1 Utrogestant szedtem.


Aztán, a következő terhesség előtt volt egy hormonsor mérésem, amelyen kiderült, a progim teljesen rendben van. De a következő pozi tesztnél rózsaszíneztem, így a 12. hétig napi 3X1 Utrogestant szedtem, igazából placebóból (később kiderült, egy embrió maradt a kettőből, azért volt a rózsaszínezés).


Szájon át szedhető verziót szedtem, mert a másik az összes bugyimat tönkretette a két hét alatt, amíg használtam, és mivel mi szexelhettünk, a férjem sem imádta, hogy lemoshatatlannak bizonyult róla is...:/

Így a dokimmal megegyeztünk a praktikusabb verzióban.


Nem tudom, hogy attól-e, de sokat szédültem az első 12 hétben, de szedtem Merckformint és Letroxot is (szintén placebóból), amelyeknek szintén vannak ilyen tünetei. Mindet letettem a 12. héten.:)


29hkm

2016. jan. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
6 hetesen barnázásra utrogestan hüvelytablettát kaptam és 2x2 volt az adagom.
2016. jan. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Igen. Eloszor 6.heten kaptam, ( ekkor allapitotta meg az orvos a terhesseget),napi 1et, mert allando jelleggel fajt, gorcsolt a hasam. 8.heten ujabb vizsgalatra mentem, a fajdalom nem szunt, es azt is megallapitotta a doki, hogy nem nol a mehem ugy, ahogy kellene.az adagot ekkor mar napi 2re emelte, majd a 11.heten elkezdtem verezni, ettol a naptol kezdve mar napi 3tablettat szedek, es progeszteron injekciokat is kaptam melle naponta...14 hetes vagyok mostmar, de valoszinu vegig marad a napi 3 utrogestan, mindez SZIGORU FEKVES MELLETT!!!

Sajnos a babanak mar most alig van helye, pedig meg picike... :-( remelem javul a helyzet! :-)

2016. jan. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

3/3: Azt nem írod pontosan mit szedtél vagy milyen kúpot használtál..?

Én kb 4 hetes lehetek egy nagyon kicsi barnázásom volt meg azért időnként fáj az alhasam. Tegnap elmentünk ügyeletre és a petezsák látszik embrió benne viszont nem, de bízok benne később mégis látható lesz és megvan! HCG viszont elég magas 26 000 . Progeszteron krémem van az Emerita ez napi kétszer kentem eddig, de nem tudom jobb lenne-e áttérnem gyógyszerre.

2016. jan. 2. 20:06
 5/9 anonim ***** válasza:
4 hetes vagy vagyis most lett pozi a teszted, teljesen rendben van, hogy még nincs embrió. Majd két hét múlva:)
2016. jan. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A gondolt beágyazódástól számoltam a 4 hetet...Azt mondta egy orvos most 1 hét múlva menjek újból..Rossz ez a bizonytalanság..
2016. jan. 3. 19:07
 7/9 anonim válasza:

3-as vagyok.

Utrogestan tablettat szedek.

2016. jan. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Progeszteron szintetek mennyi volt ha nézettétek terhesség alatt?
2016. jan. 4. 19:42
 9/9 anonim ***** válasza:
szia, nekem a kupot ajánlotta az orvos mert az sokkal hatásosabb mint a bogyo, hamarabb felszivodik! Szal ha sürgös akkor inkább kup, utána válts át gyogyszerre.
2016. júl. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!