Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhesen meddig írhat ki a...

Terhesen meddig írhat ki a nőgyógyász táppénzre?

Figyelt kérdés
2010. márc. 25. 09:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Míg meg nem lesz a baba.
2010. márc. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vagyis míg kórházba nem kerülsz, mert akkor, ha még nem szülsz meg akkor a kórház adja a táppénzes papírt, majd ha meglesz a baba, akkor tesgyes-t kapsz, ha jogosult vagy rá.
2010. márc. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tesgyes:) Ez tetszik:)

Visszatérve a kérdésre, nálunk pl. a nőgyógyász nem is írhat ki, csak a háziorvos, a nőgyógyász adja hozzá a javaslatot.

2010. márc. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ha van valami probléma, (pl. veszélyeztetett vagy) akkor már a legelejétől kiírhat a szülésig. De én úgy tapasztaltam h nagyon megértőek és akkor is kiírnak ha már csak egyszerűen nem szeretnél dolgozni.
2010. márc. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az elejétől addig míg nem szülsz (kórházba nem kerülsz). A nőgyógyász írja a papírt hogy a háziorvos vegyen táppénzre. Ő csak javaslatot ír, és a házidoki vesz fel tp-re.


Nálam így volt: 6. héttől táppénz veszélyeztetett terhesség miatt. Havonta mentem a nőgyógyásztól kapott papírral a háziorvosomhoz, aki adta a tp papírt amit a munkahelyemre vittem/küldtem be. Mivel császárom volt (farfekvés miatt), addig amíg a kórházba nem kerültem, a háziorvos írt táppénzre, attól a naptól h kórházban voltam a kórház adta az igazolást.

Üdv. (L)

2010. márc. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk a nőgyógyász vesz táppénzre. Mi kifizető hely vagyunk és a kismamák így hozzák a táppénzes papírukat.
2010. márc. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!