Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Utrogestant mikortól meddig?

Utrogestant mikortól meddig?

Figyelt kérdés

A nőgyógyászom írta fel a Closty-Utrogestan kombót. Már több, mint 1,5 éve próbálkozunk a babával. Az orvos annyi mondott, hogy az utrot 14-17.napig szedjem. közben ovu tesztezzek és ekkor legyünk többet együtt. Azt sem mondta, hogy E-vitamint kell szedni a méhnyálkahártya megvastagítására, meg itt olvasgatva tudtam meg azt is, hogy csak pé utén szabad szedni az utrot. Azt sem tudtam, hogy addig a napig kell szedni, amikor meg kellene hogy jöjjön... mi az , ami még nem mondott a kedves doktorúr?

segítsetek légyszi tisztázni ezt a "mikortól meddig szedjem" dolgot légyszi.

köszönöm



2016. jan. 9. 14:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Minden szervezet más. Amiket itt olvasol azok mások szervezetei. A dokid azt mondta 14-17. Napig szedd. Akkor nem értem miért nem úgy csinálod és miért mások élményei alapján szeretnéd felül írni az orvos véleményét? Bízz benne ő a doki.
2016. jan. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem én persze, hogy ő az okos. Azért mentem hozzá, mert mindenki csak dicséri. De alacsony progi szinttel nem az lenne a lényeg, hogy szedjem az utrot, ha valami csoda folytán összejön a baba? Ne parázzak rá ennyire? Bízom benne, de most elbizonytalanodtam....
2016. jan. 9. 14:45
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia. Nem tudom hogy érted ezt a 14 -17 napot. Nekem az ovu után kellett elkezdeni és a kimaradt mensi naphoz képest 1 hét mulva teszt és ha negatív abba hagytam. Szinte minden ismerősnek Így kellett szednie.
2016. jan. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A ciklusom 14.napjától a 17.ig kellett szednem. de ha hihetek a tesztnek akkor a 17.napomon volt ovu. Bár sajnos 30as érzékenységű teszt nem valami érzékeny...

én is csak ilyet olvastam, hogy végig szedni kell nem csak 4 napig...uh-t sem csinál középidőben.

2016. jan. 9. 16:49
 5/10 anonim ***** válasza:

Ennek semmi értelme, a doki idióta.


Az utrogestan progeszteron. Progi a tüszőrepedés után keletkezik a szervezetben, akkor van rá szükség, hogy a baba be tudjon ágyazódni. Ha tüszőrepedés előtt mégis elkezded használni a progit, akkor konkrétan meg is akadályozhatja a tüszőrepedést. MINDIG figyelni kell valamilyen módon, hogy mikor volt ovuláció (LH teszt, hőmérőzés, ciklus figyelés), és akkor szabad elkezdeni, ha már bizonyosan megtörtént. Onnantól két hétig használni kell, majd tesztelni. Ha pozitív, akkor folytatni, ha negatív, akkor abba kell hagyni.

Ha Te három nap után abbahagyod, akkor a progiszint le fog esni, a nyálkahártya elkezd leválni, a terhesség nem marad meg, ha esetleg össze is jött volna.


Eleve milyen doki az, aki clostit ír fel, és nem néz uh-n peteérést? Vagy néz, csak én félreértettem?

2016. jan. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Jól értetted! Nem néz uh-on pé-t. Azt mondta, hogy vegyek lh tesztet. Amikor van pé, akkor kell együtt lenni.

Nagyon nem tudom mit csináljak. Keressek másik orvost? Vagy menjek vissza hozzá és kb kérdőjelezzem meg a szakmai tudását? A háziorvosom is őt ajánlotta. Vagy csináljan úgy végig ahogyan Te írtad? Nem akarok magamnak sem ártani, hiszen pcos gyanú is felmerült... ami azóta a leleteim alapján cáfolva lett. Csak épp pé-en nem volt a novemberben. Ezért írta ezeket. De meg sem kérdezte, hány naposak a ciklusaim. Tehát mihez viszonyítja a 14.napot? Csakmert 30-31naposak a ciklusaim.

2016. jan. 16. 23:54
 7/10 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.


Igen, én zokszó nélkül csapom már rá a dokikra az ajtót. Rengeteg béna doki van sajnos.

Amit leírtam az két doki véleménye is, akinél voltam, de az egyik dokim írta elő így (a másik endokrinolgóus-nőgyógyász, ő csak alátámasztotta) és ha utánaolvasol, akkor erről fogsz meggyőződni Te magad is. Én nem mennék vissza hozzá, mert az egy dolog, hogy baromságot mond, de ráadásul nem is figyelmes, körültekintő.


A clostyt ráadásul nem is szabad a világ végéig használni, tök felesleges lenne kidobnod az ablakon egy-egy hónapot azért, mert a kezelés másik része rossz.

2016. jan. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Esetleg megadnád ennek a 2 orvosnak a nevét és elérhetőségét? Endokrinológus-nőgyógyászon gondolkodom. A tsm-m Letrox mellett 2.39. Erre mind a 2 doki azt mondta h értékhatáron belül van. Babához is jó. Szóval váltanék!
2016. jan. 17. 09:47
 9/10 anonim ***** válasza:

Babához 1-1,5-ös TSH kell, az biztos.


Hát az egyik doki vidéki, a másik Budapesten rendel.

Az endokrin doki a vidéki. Viszont Budapesten a Mens mentisre keress rá, ha még nem ismered ott van nőgyógyász is, és endokrinológus is, és profik.

2016. jan. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Ma pont megjött. A Clostyt beszedem. Az Utroig meg remélem tudok intézni dokit Pesten.☺

2016. jan. 17. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!