Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babát szeretnénk,eddig eredmén...

Babát szeretnénk,eddig eredménytelenül. Ciklusom rendszertelen, pár hónapja beállt 31 napra. A peteérésem 21.nap körül van. Ez normális? Lehet,hogy ezért nem esem teherbe? Lehet sárgatest elégtelenségem?

Figyelt kérdés
2008. szept. 17. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a pé-d a 21.-ik napon van, a menzeszed pedig a 31-ik napon jön meg, az csak 9 napos luteális fázis. Ennyi idő alatt fő szabály szerint nem tud beágyazódni a megtermékenyített petesejt. Úgy tudom, ehhez minimum 10 napos, de inkább 11-12 napos luteális fázis kell. Nem vezetsz hőgörbét? A sárgatest-elégtelenséget az is mutatja. Ha "csak" ennyi a probléma, egyszerű gyógyszeres kezeléssel orvosolható
2008. szept. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ.Sejtettem.

Nem vezetek hőgörbét, a munkám miatt nem tudnám azonos időben mérni.

Hamarosan megyek horm.vérvételre.Akkor már többet tudok.

2008. szept. 17. 12:26
 3/7 anonim ***** válasza:
Az előbbi válasz írója vok. Csak kíváncsi lennék, hogy hőgörbe nélkül milyen módszerrel állapítod meg a pé. pontos napját. Hátha nem is akkor van, amikor gondolod.... Vagy megnézték ultrahangon?
2008. szept. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Nekem 26 napos ciklusaim vannak, 14. napon pé. Még erre is hallottam, hogy kevés... Vezettem hőgörbét, azon hogy állapítod meg, hogy rendben van-e?
2008. szept. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha 26 napos ciklus alatt azt érted, hogy a 27-ik napon jön meg, akkor 12 napos a luteális fázisod. AZ nem kevés. Ha viszont a 26-ik napon jön meg, akkor 11, elvileg még az is belefér.

Hőgörbével úgy tudod megállapíteni, hogy pl. lassan megy fel a hőd, nem hirtelen, hanem lépcsőzetesen, vagy felmegy, de túl hamar leesik, vagy már a mensi előtt néhán nappal pecsételő vérzésed van.

2008. szept. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A pémet a nyálkából,petefészek szúrkálásból,cickó feszülésből állapítottam meg.Ja és ovu teszttel is próbálkoztam.
2008. szept. 17. 22:51
 7/7 anonim ***** válasza:

Ovu tesztként pg 53-at vagy vizelettesztet használtál? Mert mindkettőnél másképp kell kiszámítani, hogy valószínűleg mikor lesz a pé.

A te esetedben viszont azt kéne tudni, hogy mikor volt ( hiszen a luteális fázisod hosszára vagy tulajdonképpen kíváncsi) Lehet, hogy nincs is olyan nagy gond. Ha hajlandó rá az orvosod ( mert nem mindegyik partner az ilyesmiben, míg nem telt el legalább fél-egy év sikertelenül) monitorizáltasd legalább ultrahanggal a peteérést. Az ponos képet ad, mikor szabadult ki a petesejt, mert utána látszik a szabálytalan alakú sárgatest, és olykor szabad folyadék is a méhkürtben, vagy a hasüregben.

2008. szept. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!