Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Spermavizsgálaton voltunk....

Spermavizsgálaton voltunk. Tényleg ennyire rossz az eredmény? Az orvos szerint csak az inszem vagy a lombik segíthet.

Figyelt kérdés

Az eredmény:

mennyiség 3ml ph7,5

spermiumszám 12m/ml Ö:36m

mozgás:a:10% b:15% c:5% d:70%

ép szerkezetű:9%

vitalitás 66%

fvs-szám 2,3m/ml

Baktérium és gombatenyésztésre,hormonvizsgálatra és here uh-ra kell mennünk.Teljesen elkeseredtünk.Lesz vmi megoldás a javíthatna a helyzeten?Mert a doki nem valamo optimista.


2010. márc. 28. 15:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia!Háááát sajnos elég rossz!!!A 12 millió nem sok!!!Minimum 20 millió kellene,de ez nem kizáró ok!Nálunk csak 2milló volt,igaz 5 év alatt de sikerült a baba spontán!Itt a nagyobb baj az ,hogy ép szerkezetű 9%,az nagyon-nagyon kevés!!!:((((Legalább 50%-nak kellene lennie!!!Ha nem akartok várni ,akkor tényleg jobb lesz megpróbálni az inszemet vagy lombikot!!!Van ez a FER14(én nem ismerem)de nagyon istenítik,érdemes utánanézni,hogy mi is ez!!
2010. márc. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia !

Annó én is voltam sperma vizsgálaton és én sem kaptam jó híreket, bár én donórként mentem volna.

Én azt javaslom, a párodnak, hogy lehet, hogy csak egy két dolgot kéne megváltoztatni az életében és lehet ,hogy hatásos lenne, valamint egy csomó pénzt tudnátok megspórólni.

Én pédául a fecske helyett azóta hordok boxeralsót, és lehet ,hogy a forró zuhanyt6fürdőt is elkéne hagyni, ha ezt csinálja.

Ja, és lehet kikéne próbálni a tökmagolajkivonatot!

Sok szerencsét Nektek!

2010. márc. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hasonlo helyzetben volt a parom is: tavaly augusztusban 10millio es 10%, szeptember 30millio es 40%, november 40millio es 60%. Na az elso spermogramanal azt mondta a dokim, hogy felejtsem el a spontan babazast, csakis inszem vagy lombik, persze, hogy a ferjem ezt a valaszt nem fogadta el (ferfi buszkeseg:) igyhat labort valtottunk. Szoval azt javaslom hogy varjatok 1-2 honapot, mas laborba menjetek es a parod is segithetne egy kis vitaminbombaval, kerdezz egy urologust errol.

Nincs meg elveszve minden, ne parazz, jo lesz az majd. Esetleg meg erdeklodj, hogyan tudnal segiteni a parodon (pia, cigi vege, max. meleg furdo, nem forro, lenyeg az hogy probald a hereit hidegen tartani :))

Sok sikert

2010. márc. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaitokat.Azért állunk ilyen megdöbbenve az eredmény előtt,mert a párom egy csepp alkoholt sem iszik soha,nem dohányzik..stb.

Kedves 3.válaszoló köszönjük a bíztatást(az orvostól sajnos ezt nem kaptuk meg)kérdezném tőled,hogy nálatok azóta mi újság?Sikerült a baba?Szedett vmit a férjed?Köszönöm.

2010. márc. 29. 14:43
 5/6 anonim ***** válasza:

Meg nem sikerult :(, de most mar nalam talalt valami rendellenesseget a doki, nem nonek meg a petesejtjeim arra a bizonyos 18-20mm-re.


A parom is epp ugy mint a tied nagyon meg volt dobbenve az eredmenyeken (o egy "igazi ferfinak" tartotta magat - huuu, ez csunyan hangzik, de igy volt-kepzelheted mennyire leverte ez a hir), egy Horse (lo) nevezetu vitaminszeruseget kapott, pontosabban 7 kis palackban volt, minden napra egyet, szerintunk nem ettol lettek jobbak az eredmenyei, mivel mar azelott kezdtek javulni, meg mielott ezt el kezdte inni. En biztos vagyok benne, hogy a sterss miatt voltak ennyire "kevesen es lustak", amiota jobban odafigyel magara mar ok minden. E vitamint szed meg, C vitamin, ezek a mindennapiak...


Tenyleg varjatok meg egy-ket honapot es ujra menjetek kivizsgalasra. Addig nyugis elet es sok szex :) Azt mondjak, hogy egy spermograma a ferfi lelki eletenek a tukre. Azota en is meg jobban odafigyelek a paromra, tobbrt kenyeztetem stb. Persze, volt olyan is, hogy "miattad nem lehet gyerekem!" ami szamomrol nagy hulyeseg volt igy kijelenteni, de megertette mennyire el voltam keseredve, aztan mar o is tobbet tett annak erdekeben, hogy ok legyen. Jovo heten ujra megyunk egy sperma vizsgalatra, csak a biztonsag kedveert :)


Sok sok sikert! :)

2010. márc. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


mi lett veletek azóta?

2018. szept. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!