Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ugye nem fogom túl "öregen"...

Ugye nem fogom túl "öregen" megszülni az első babát? Annyira vágyom már egy picurra, de még várnom kell rá sokat!?

Figyelt kérdés
Végre én is megtaláltam azt az embert, akivel a jövővet tudom tervezni. Nos, annyi szépség hibája van, hogy neki még másfél év van a suliból. Én két hónap múlva fogok végezni, (érettségi). Szakmám van, szeptembertől ha sikerül, elkezdem a munkát. Tervezzük a házasságot, a babát, de ezt mind csak akkor, ha a páromnak munkája lesz. És az még 1,5-2 év. Én most 23 vagyok, párom 20. Ha két év múlva lesz babánk, akkor még nem leszek túl idős? Mindig is fiatalon szerettem volna vállalni az elsőt. Párom akkor még csak 22 lesz, de én 24-25. Talán azért is félek, h kifutok az időböl. De lehet hogy csak azért mert mostanában sok ismerősöm 23 alatt szült. De én egy biztos háttérrel akarok elindulni, és családot tervezni, ami ugy néz ki sikerülni fog.
2010. márc. 29. 13:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Miért lennél öreg? Nem fogsz kifutni az időből ne félj. Fontosabb a biztos háttér annak a kicsinek, mint hogy az anyukája 23, vagy 25 évesen szülte:)

Sok boldogságot!

2010. márc. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Egy "gyerektől" ne várd, hogy családot alapítson. Nem biztos, hogy megbarátkozott a gondolattal, vagy még nem is gondolkodott rajta.


De idősnek nem hiszem, hogy az lennél a szüléshez.

2010. márc. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

szia!


én 25 éves vagyok. babát tervezünk. és az "ugye nem fogok túl korán szülni" kérdés fogalmazódott meg bennem :) egyébként nem. csak mosolyogtam a kérdéseden. dehogy késő.

úgy tűnik más körben mozgunk, de ha végigveszem pl. a volt általános iskolámat, meg a gimit, akkor össz-vissz 1 baba van. ő is múlt hónapban született. ez meg egyenes ellenkező tapasztalat, mint a tied.


nyugodtan várjatok még. szerintem ideális kor lenne a 24-25. de még ha több, azzal sincs semmi gond

2010. márc. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem leszel öreg, hisz nézd meg, akik 30 felett szülnek, ha belegondolsz ők se öregek, akkor te miért lennél az majd 25 év körül? :)
2010. márc. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ugyan már! Milyen időből futnál ki. Amikor a kérdést olvastam, azt hittem, negyven körül jársz.

Manapság teljesen normális az is, hogy harmincas éveiben kezdenek szülni a nők. Pontosan hasonló megokolásból.

Ha pedig ebben egyetértésben is vagytok, akkor várjátok meg szépen azt az időt, amikor már mindketten úgy érzitek: na, most!

2010. márc. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, aranyosak vagytok :)

Nem terhelem a párom ilyennel, pont ellenkezőleg, ő hozta fel, hogy mit, és kb mikor szeretne, és mik a tervei. Nekem meg se fordult a fejembe ilyenen gondolkozni, de mióta ezt mondta, azóta mindig ezen gondolkozok. Persze, meg várjuk azt az időt amikor már lesz munkák, meg otthonunk. De mostanában ugy érzem, ha meglátok egy pici babát, nem is tudom mit érzek, talán hogy már szeretnék én is...

De ki kell várni a sorunkat :)

2010. márc. 29. 13:41
 7/11 anonim ***** válasza:

nos én is azt hittem hogy már bőven a harmincas évek közepén jársz. :-)


mondd, akkor én már öreg vagyok neked a 34 évemmel? :-) én nem érzem annak magamat, engem már a terhesség is megfiatalít! :-) éppen az a ritka ha valaki 25 éves kor előtt szül manapság!

2010. márc. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hogy futnál ki az időből??? Nekem az a tapasztalatom, hogy mostanában inkább kitolódik a babák vállalása.

Én 26 voltam, amikor az elsőt szültem, és 29 amikor a másodikat. A párom 32 volt, és 36


Nem érzem, hogy későn szültem volna. :)

2010. márc. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Azért fordult meg a fejemben, hogy nem akarok "idős" lenni egy kis iskolás gyerekhez, ha értitek mire gondolok. :S De szivem szerint én már most szülnék, de sok minden akadályoz benne, és előbb le kell győznöm, aztán...

de amugy igazatok van.

Nem, nem vagy öreg 34 évesen :) Nővérem 19 évesen szült, semmiről indulva, és van egy 13 éves lánya, és tök jó a lányának hogy fiatal anyukája van. Na erre értem, az első mondatomat. Köszi hogy irtatok :)

2010. márc. 29. 15:12
 10/11 anonim ***** válasza:

Figyu, nem leszel oreg 25-26 evesen sem. sot manapsag meg fiatal anyukanak fogsz szamitani.

En eppenhogy a 35ik eletevemet toltottem mikor az elso baba szuletett. Nem ereztem magam oregnek. egyreszt en most talaltam meg az igazit, akinek mertem gyermeket vallalni, akiben megbizok, masreszt az anyagiak is ekkora lettek stabilak. en 20as eveimben nem voltam eleg erett a feladatra es en ezt ereztem belulrol is. 25 eves voltam mikor befeeztem a masoddiplomam, utana en utazni akartam vilagot latni, nem pedig haziasszony lenni. Lekestem valamirol????? aaaaa dehogy... vannak gimis osztalytarsaim akik korai 20as eveiben szultek es mar reges reg elvaltak, igaz a gyermekuk tinikort elik, az anyjuk meg most elik a bulizos eveiket, amit elmulasztottak anno. ez igy jo????

2010. márc. 30. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!