Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A pár hetes terhességet az...

A pár hetes terhességet az orvos tapintással is érzi, vagy szükséges a hüvelyultrahang?

Figyelt kérdés
Tegnap kellett volna megjönnie, ma nagyon halvány pozitívat teszteltem. Ha délután elmegyek orvoshoz, akkor ő már érezni fogja, hogy terhes vagyok? Egyszerüen nem tudok várni hétfőig, az orvos magánrendelőjében viszont nincs hüvelyultrahang.
2008. szept. 19. 13:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tapintással még nem tudja megállapítani,hogy terhes vagy-e,mert még kicsi a magzatod.Mindenféleképpen szükség van a hüvelyire,hogy lássa tényleg van baba meg,hogy minden rendben van-e.
2008. szept. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletesen egyet értek az előttem szólóval.
2008. szept. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos tapintással még nem érzi ekkor az orvos. Én is jártam már így, mondta is, hogy puhább, nagyobb a méh, ami terhesség esetén szokott is, de UH nélkül ez csak a terhesség gyanúja! Csinált UH-ot másnap, és sajna nem volt babó. Engem akkor egy, vagyis nem is egy, hanem több halványan 2csíkos teszt csapott be. Érdemes várni, mert ugyanúgy nem tudsz meg semmi biztosat. Azzal többre mész, ha tesztelsz egyet minden nap, de akkor ugyanolyan teszttel, és megnézed, hogy erősödik-e a 2. csík!

Sok sikert, remélem, ott lesz a baba a helyén! :)

2008. szept. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Türelem! Én azt hallottam, az sem jó, ha túl korán végzik a hüvelyi vizsgálatot terhesség alatt.Mivel ekkor még úgy sem sokat tudnak, szerintem várj még vele.Én 1 hetes késés után mentem orvoshoz pozitív teszttel, de nem mondta biztosra a terhességet, sőt az UH-on csak egy pici pontot láttak, amit nem mondtak biztos terhességnek. /Gondoltam: kössz!!!/ 10 nap múlva javasolták az újabb UH-ot.
2008. szept. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Pedig érdemes lenne várnod! ha túl korán mész, nem látja a doki, még a hüvelyivel sem. de tapintással is alig érzi, mert még nagyon picike a baba! kb a 4.héten vagy, jó lenne, ha kiböjtölnéd az 5. hétig, akkor már a petezsák is látható, de még kicsi az is. Viszont biztosabbra mondja a terhességet, és nem hagy kétségek közt! rosszabb, ha azt mondja, nem lát semmit. pihenj sokat, kezdj el szedni vitamint, ha még nem szedsz! és várj pár napot! megéri! Egy 8 hetes kismama
2008. szept. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kedvesek vagytok. Úgy döntöttem, hogy inkább hétfőn megyek el dokihoz, valahogy majdcsak "túlélem" a hétvégét. Remélem hüvelyultrahanggal már látszodni fog "valaki" :-)
2008. szept. 19. 19:30
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Ne ijedj meg hétfőn, ha még csak kicsike petezsák látható csak. kb 4-5. héten vagy, amikor még a baba olyan kicsi, hogy nem biztos, hogy látszik az uh-n. Ha esetleg fiatalabb ennél a terhességed, a doki lehet, hogy csak annyit ír a papírra, hogy kezdemény látható, vagy érzi, hogy a méhed megpuhult. Így nem terhesnek ír majd, hanem csak terhes-gyanúsnak! A lényeg, hogy azért valami már biztosan látható, érezhető lesz, de terhességed valós idejétől függ, hogy mennyi, na és az uh géptől. Csak azért írtam le neked ezt, hogy ne pánikolj be, ha még azt mondja a doki, nem sok látszik. Boldog babavárást kívánok neked! Az utolsó válaszoló(9.hetes kismami)
2008. szept. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!