Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire szükséges, hogy...

Mennyire szükséges, hogy választott orvos legyen?

Figyelt kérdés

Pécsen az Édesanyák úti kórházban fogok szülni, egyenlőre még nem választottam orvost.Ugy hallottam, hogy ott nagyon jó orvosok vannak, és hogy ügyeleten se lesz semmi probléma.Mi a véleményetetek?

Köszi! 20 hetes kismami


2008. ápr. 4. 06:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
Hát én pécsről nem tudok semmit, de én nekem választott orvosom van.Biztos jó az ügyelet is.Bár én csak rosszakat hallottam.Másképp kezelik azokat nálunk akinek van választott orvosa.De neked kell dönteni.Ha nálatok jók ma dokik akkor ne válassz.Könnyű szülést kívánok:)
2008. ápr. 4. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 33 hetes vagyok és nincs és nem is lesz választott orvosom.Egyszerűen az letvitelem nem engedi meg hogy orvosokhoz igazodja,illetve pénzem sincs kifizetni egy ilyen mutatványt.Amivel tisztában kell lenned,hogy a doki csak a szülés legvégén lesz ott a kitolásnál,meg néha megnézi,hogy hány ujjnyira vagy tág,de a szülésznő is teljesen elég egy szülés levezetéséhez.A dokik többnyire azért vannak ott,hogy ha valami komplikáció lenne.(Édesanyámnál,mikor engem szült nem is volt ott a doki,mert nem volt ideje felöltözni,és bemosakodni,mikor az éjjel kellős közepén úgy gondoltam,hogy itt az idő.)Szerintem egy teljesen problémamentes várandósságnál szükségtelen a saját doki.Illetve egy gyerek sem maradt még az anyjába,ah a szülészeten mondják:)Ha nem érzed fontosnak,és bízol az orvosokban(ez nagyon fontos,hogy amit a doki mond az ugy van,ha azt érzed képtelen vagy megcsinálni,akkor is meg kell csinálnod!)akkor szerintem fölösleges tétel a babvárásban.Azt a pénzt inkább a kicsire költöm!
2008. ápr. 4. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt korháza is válogatja.Ha jó a kórház,és jó a híre,én biztos nem választanék orvost,de ha nem túl jó a kórház híre ahol szülsz,akkor érdemes választani ott egy megbízható dokit.Én a fiamat pesten szültem,de szerintem az egy annyira profi kórház volt,hogy nem tartottam szükségesnek hogy válasszak orvost,mert éreztem,hogy ott a legjobb kezekben leszünk..Most vidéken fogok szülni(vidéki vagyok)és sajna ez a kórház itt van tőlünk 10percre,(pest meg 1 órára lenne)de ennek a kórháznak nagyon kétes híre van,és ezt tapasztaltam is,ugyhogy választottam egy megbízható orvost,mert itt azért nem szeretnék akárki kezébe kerülni...
2008. ápr. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szokásos lavinát indítasz:-)

Én nem fogadok orvost, nem pénzelem őket. És természetes, hogy épp nyaralna, mikor nyáron szülök...

Az édesanyák útja nagyon jó, keresztlányom is ott született 2 éve, tökéletesen elégedettek voltunk, nagyon aranyosak voltak!

Amúgy terjeng, hogy már nem lehet orvost választani, pl Veszprémben már szabályzatban van. Csak az ügyeletesnél lehet szülni, más nem jöhet be abban az időban, ha épp nem rendel.

Ezzel remélem megbukik a válaszott orvos pénzelésének lehetősége...

2008. ápr. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, én sem fogok válsztott orvosnál szülni. Nekem van egy pár ismim, akik nem válsztottak dokit, és mindenki rendben volt. Amúgy Győrben fogok szülni.

18 hetes kismama

2008. ápr. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez egy nehéz ügy a számomra... 15 hetes terhes vagyok, és nincs fogadott orvosom. Nekem az elején nagyon sok problémám volt, mert másfél hónapig véreztem (kb az 5. héttől a 11. ig) Egy hétig kórházban voltam, de igazából fölöslegesen, mert nem csináltak velem semmit, csak feküdtem. Még a gyógyszert is kiskapuk által kellett beszereznem (Duphastont írtak előtte és azt ugye a 12. hétig szedni kellett) mert az osztályon még azt sem kaptam. Haza is engedtek, mert ugye ők is rájöttek, hogy feküdni itthon is tudok... Na szóval, ez idő alatt én elég sok mindent láttam. Volt akinek fizetett orvosa volt, volt akinek nem. A dokik pedig hangulatuk szerint viselkedtek mindenkivel. Persze aki dobálta a tízezreseket, az jobban meg volt becsülve, de hallottam olyat is, aki a pénz ellenére be sem ment a szülésre, mert éppen "bulizott". Én voltam ajánlott dokinál is, ismerős által, de az is úgy viselkedett, mintha futószalag mellett dolgozna. Nem akarom pocskondiázni az orvosokat, de nekem jó tapasztalatom eddig nem sok volt. Az az orvos, aki emberileg megbízható és nem csak a zsebét tartja, az sajnos elég ritka manapság. Létezik, mert hallok róla néha, de én még nem találkoztam vele sajnos. Ha találkozok, akkor megfogadom! Nekem is fontos, hogy a picim egészségesen jöjjön a világra, de sajnos nincs olyan sok pénzem, hogy fűnek-fának osztogassam. Az egyik orvos egyébként is azt mondta, szó szerint, hogy "Hölgyem, Isten kezében vagyunk" Akkor??? (Persze a szülész-nőgyógyászok közül is, mint a sebészek közül, sokan szenvednek ám megalomániában...)
2008. ápr. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
szia! :) én azt a tanácsot kaptam meg véleményt, hogy igazából a jó orvos a gát összevarrásánál fontos. nem mindegy hogy hogyan "raknak össze" szülés után, mert később lehet belőle kellemetlenség... amúgy én is hezitáltam az orvos választást illetően, aztán mivel nekem ez a kislány lesz az első baba, csak bejelentkeztem egyhez, most (!), amikor már a 28 hétnél tartok. nem tudom megéri-e majd. sok dolgot hallottam, hogy százezret kérnek a dokik a szülésért meg ilyenek, így az első kérdéseim között fogom feltenni ezt is az új dokimnak, hogy mégis mire számítsak, mert ha ő is ilyen pénzösszeget mondd, hát akkor marad az ügyelet, nem tudok ennyit adni. azért az orvosokban is lehetne jóérzés, nem borul rá az anyákra terhességkor az otp, talán jobb lenne ha annyit mondanának adj amennyit tudsz. az ember így szívesebben is adna, még ha csupán 10.000,- Ft-ot is , azért azt hiszem még így is nagyon rendben lenne az órabérük.... egyébként mindenki azt mondja, hogy akinek választott orvosa van, azoknak is a fele a végén ügyeletesnél szül, mert az orvosa nem ment be, nyaral, beteg stb. , hát az ilyennek a köszönöm cetlinél biztos nem adnék többet :DDDDDD
2008. ápr. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Azt hiszem ha minden rendben lesz a terhesség alatt akkor én se fogadok orvost.Inkább én is a kisfiamra költöm azt a pénzt ;)

Boldog babavárást!

2008. ápr. 4. 18:08
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia.Annyira szükséges,amennyire úgy érzed.Nekem van fogadott orvosom,jelenleg 13 hetes vagyok.Szerintem elég rendes.Nekem vannak most problémáim,de akármikor hívtam,felvette a telefont,az asszisztense dettó.Az aszisztensétől tudakoltam meg ezt a pénzkérdés témát...ő azt mondta,nyugodtan kérdezzem meg a dokit,azt fogja mondani,hogy amennyit gondolok és ha hajnal kettőkor szülök,akkor hajnal kettő és jön,sőt azt mondta,hogy majd, hogy ne aggódjak végigvisz a kórházon.Ő a Sote II. szül.Én nem örülnék,ha mindig más orvos matatna bennem(bocsi ,hogy így írtam.)
2008. ápr. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Szia!

Nem matat bennem mindig már orvos :)

Nekem is állandó orvosom van( körzeti) de Ő nem vezet le szülést.

Amugy ez a doktornő nagyon kedves, kár hogy nem lehet ott szülésél.

Köszi a választ!

2008. ápr. 4. 18:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!