Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fél éve próbálkozunk, de nem...

Fél éve próbálkozunk, de nem sikerül a baba? Mit tegyünk még a siker érdekében?

Figyelt kérdés

Elevitet szedek, és orvoshoz most készülök.

szerintetek milyen vizsgálatot kérjek tőle, ill. mivel növelhetném még az esélyeinket?

Már negyon el vagyok keseredve, reménytelennek tűnik minden próbálkozás.


köszi a válaszokat előre is


2010. márc. 31. 11:19
 1/6 anonim ***** válasza:

először is!


ne aggódj előre. az átlagos teherbeesési idő fél év! egészséges fiatal pároknál.


másodszor: ha eddig nem tetted, akkor most próbálhatnátok ovu tesztet, hőmérőzést, folyás figyelést.

lehet, hogy csak elszalasztottátok az ovu-kat.


harmadszor: mindenképp érdemes orvoshoz menni baba tervezés előtt egyszer, hogy pl. rákszűrést végezzen. terhesvitamint ajánljon, tanácsokkal lásson el

2010. márc. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ovulációs tesztet próbáltad már? Én hónapokig próbáltam belőni a szex legjobb idejét a ciklus.hu szerint, de egy korábbi hosszabb cilus miatt mindig 3-4 nappal későbbre tette az ovulációt, így nem csoda, ha nem sikerült soha.


Aztán novemberben vettem ovulációs tesztet, (+figyeltem a reggeli hőmet) és annak megfelelően voltunk együtt és láss csodát: 18+6 hetes kismami vagyok :)


Orvosom szerint amúgy a biztos módszer a ciklusod 10. napjától minden másnap egy kiadós szerelmeskedés, utána 10 perc gyertyaállás. Ha szervi baj nincs tutira beakad a baba! :)


Sok sikrt és ne csüggedj, fél év még nem olyan nagy idő.

2010. márc. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne légy elkeseredve! Az orvos tudni fogja, hogy milyen vizsgálatok kellenek.Gondolom majd néznek egy hormonszintet, meg csinál UH-t. Meg a párodnak is kell majd biztosan egy vizsgálat, hogy minden oké-e. Ha bármi gond lenne, akkor is bizakodónak kell lenni, hiszen manapság már szinte mindenre van megoldás, hála az orvostudománynak. Házilag meg esetleg próbálhatsz ovulációs tesztet, hogy van-e és mikor peteérésed. Fel a fejjel és minden jót!!!
2010. márc. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de fél év próbálkozás még kevés idő ahhoz, hogy az orvos kivizsgáljon, érdemes inkább önmagad figyelésével kezdeni (hőmérőzés, ovuteszt) és ovuláció előtt és alatt szex 2 naponta. Egyébként nekem érdekesen jött be a ovuteszt, mert nem lett pozitív, de legalább nem görcsöltem (vártam, h majd + lesz), és akkor fogant meg a babánk. Sose lehet tudni...

Mindenesetre célszerű elmenni egy rutin nőgyógyászati vizsgálatra, de ne várd, hogy azonnal teljes kivizsgálást fogsz kapni!

2010. márc. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha orvoshoz mész minimum egy évet mondj, hogy azóta próbálkoztok. Először én is fél év után mentem és akkor azt mondtam, hogy egy éve próbálkozunk. Nem csinált semmit még egy vérvételre sem küldött el. A másik orvosnak már egyböl 2 évet mondtam, így indultak be a kivizsgálások. Én így jártam!
2010. márc. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek

Megfogadom a tanácsaitokat

Mikor elkezdtünk próbálkozni voltam orvosnál, de csak rákszűrést csinált.

De most megint elmegyek, és hátha

sziasztok

2010. márc. 31. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!