Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babavárás tünetek nélkül?

Babavárás tünetek nélkül?

Figyelt kérdés
Nagyon várom a pozitív tesztet március 1-re, de most még annyira sem érzékenyek a melleim, mint máskor szoktak. Kis közvéleménykutatást csinálnék, mert itt-ott olvastam, hogy nem mindenkinek vannak tünetei nemvárt előtt. Rólam röviden: második próbálkozós hónap volt terhesvitaminnal kísérve, nem hőmérőztem, a ciklusaim 29 naposak, és mindig tudom, mikor van peteérésem. Nőgyógyászatilag rendben vagyok, a pajzsmirigyem jól működik. Nem pánikolok, de azért izgatott vagyok, ami szerintem természetes.

2016. febr. 28. 16:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez a 4. terhességem (bár kettő vetéléssel végződött).

Az elsőnél nagyon egyértelmű tünetem volt az esedékes mensi előtti héten: egy egész kosárméretnyit nőtt a mellem. De ez nagyon ritka, még senki mástól nem hallottam hasonlót.

A többi terhességemnél a tünetek az esedékes mensi idején jelentkeztek, max. egy nappal előtte, de azok is inkább PMS-tünetek voltak, tehát nem utaltak egyértelműen babára.


Azért akiknek vannak "tünetei", azok inkább csak tünetet keresnek, és mindent a vélt terhességnek tudnak be. Nézd meg akár itt is: hányszor van, hogy 10-15 tünetet sorolnak fel, ami szerintük terhességre utal, és mégsem terhesek.

2016. febr. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, én is láttam... és mégis sokan esküsznek, hogy bizony nekik sokkal jobban fájt a derekuk meg a hasuk, mellük, mint egyébként. Kolléganőm nem avatott be a legapróbb részletekbe, csak annyit mondott, hogy ő már onnan tudta, hogy terhes, hogy undorodott a szagoktól, amiktől az első terhessége idején is. És neki tényleg bejött. És mivel annyian írják, hogy a HCG hormon miket okoz, én már úgy vagyok vele, ha semmit nem érzek, csak a szokásos PMS tüneteim vannak (enyhe mellfeszülés, de a derekam-hasam sosem fáj), akkor biztos nincs is baba... pedig ahogy te is, mások is leírták már, hogy nem voltak tüneteik nemvárt előtt.
2016. febr. 28. 17:48
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem mindenkinek vannak tünetei, nekem is csak egy volt, a barátnőimnek semmi(amiről mai napig nem tudom, az volt-e vagy sem) A második terhességem kiderülése előtti 3. napon biztos voltam benne, hogy megjön, hamarabb és erősebben, leszakadt majdnem a hasam. Nem jött meg.:)


Egyébként nekem egészen a 9. hétig semmi se volt, akkor is csak a hányás egy darabig, azóta meg kb. semmi, csak a súlytöbblet miatti ínyencségek, mint az aranyér, a visszér és ilyesmik.

38hkm

2016. febr. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem keresgélni akarok, de most nekem is volt egy olyan, bár hasfájás nélkül, hogy a nemvárt előtti 5. nap hajnalban arra ébredtem, hogy meg fog jönni, még éreztem is, hogy valami folyik... aztán egész nap ezt éreztem, azóta sokat enyhült, de akkor úgy tűnt, meg fog jönni. Ma hajnalban meg baloldalra fordultam és úgy megfájdult az alhasam, hogy vissza kellett fordulnom hátra, akkor elmúlt. Bár ez lehetett levegő is, vagy akármi.
2016. febr. 28. 17:54
 5/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok. A mostani terhességem nem volt tervezett. Utólag azt mondom, voltak tünetek, egy-két nappal az esedékes mensi előtt, de azt betudtam másnak. Pedig olyan tünetek voltak, amik korábbi terhességeimre is jellemzőek voltak: gyakori pisilés, bőséges hüvelyi folyás. Mondjuk kiderült, hogy nem két, hanem három héttel korábban fogant a baba, hanem a ciklus elején, így már valóban lehettek tüneteim.

Viszont mivel nem akartam terhes lenni, ezért egyáltalán nem keresgéltem, és nem is találtam terhestüneteket. Ez ennyire szubjektív!

2016. febr. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Na most nekem ez úgy alakult, hogy olyan 14-15re tette a ciklus.hu a peteérést és mivel egyértelmű jele van nálam, ezért akkor éreztem is, 13-án és 15-én voltunk együtt, elvileg a spermiumok ugye életképesek hosszabb ideig is, és ma, a ciklusom 28. napján tompán fájdogál a hasam, már reggel óta úgy érzem, hogy meg fog jönni, de a mellfájdalmam még nem múlt el, nem is vérzek még, a mellfájdalom pedig a vérzés megindulásával szokott elmúlni, a hasfájás is a vérzéssel együtt szokott jönni. Most fehér folyásom van. Azt remélem, holnap sem jön meg, és azután sem, és azután sem... :) Aztán tesztelek... :)
2016. febr. 29. 14:09
 7/7 anonim válasza:

Szia. Én most vagyok túl a 6.héten, és a pozitív teszten kívül semmi babára utaló tünetem nincs. Sem mellfeszülés, semmi hányinger, vagy hasfájás. Ha nem lenne pozitív tesztem azthinném, hogy csak a menszim szórakozik. Igazából én épp emiatt vagyok megijedve kicsit..de szerencsére minden rendben van!

neked azóta valami hír??

2016. okt. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!