Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Felmondtam a cégnél. Felmondás...

Felmondtam a cégnél. Felmondási időmet töltöm, kiderült hogy terhes vagyok. Ilyen esetben vissza mondhatom? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
2016. márc. 2. 10:29
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Nem lehet, így jártál.
2016. márc. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Barátnőm is pont így járt. Felmondott, 2 hét múlva kiderült, hogy terhes. Így járt. Nem vették vissza.

Amúgy meg te sem vennéd vissza magadat, gondolj csak bele. Visszavesznek, elmész táppénzre 9 hónapra, majd 3 évig otthon maradsz a gyerekkel, a munkahely meg fizessen.

2016. márc. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
Uhh, ez nagyon gáz. Esetleg kérdezz meg egy munkajogászt a lehetőségeidről. Nem mindegy, hogy mennyi idős terhes vagy és mennyi van még hátra a felmondási idődből. Azt hiszem, ha elmész munkanélkülire akkor az jogviszonynak számít ha akkor szülsz, amikor még folyósítják a munkaügyi járadékot. De szerintem ezt tényleg szakemberrel beszéld meg mert nagyon extra eset.
2016. márc. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%
Nem, mivel te mondtál fel. Fordított esetben, ha a munkáltató mond fel, köteles lenne vissza venni
2016. márc. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

Sajnos mivel te mondtál fel a cég nem köteles visszavenni. Megpróbálhatod, de ne reménykedj.

Két dolgot tehetsz vagy keresel másik helyet ( báár nem értem, hogy semmire hogy mondhattál fel) vagy a szülés időpontja körül kéred az álláskeresésit, hogy legalább min.bér után kaphass ellátást.

2016. márc. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
94%
Megpróbálhatod megbeszélni a munkáltatóddal, de nem kötelesek visszavenni, így nem sok esélyt látok a dologra.
2016. márc. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%

A felmondás már megszületett írásban? Ha igen, akkor már nem nagyon tudsz mit tenni.

Esetleg érdemes lenne egy munkajogásszal beszélned. Megpróbálhatod az új helyeden eltitkolni a pocidat. Nem tudom, hány hetes terhes vagy, és mennyire látszik.

2016. márc. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!