Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Felmondtam a munkahelyemen,...

Felmondtam a munkahelyemen, ahol 4 órás voltam. Viszont 2 hónapos terhes vagyok, akkor se táppénz se semmi? Azért hagytam ott, mert estig akartak dolgoztatni. A terhességem, ha tudják, csak hab lett volna a tortán.

Figyelt kérdés
2008. nov. 14. 14:11
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Így se táppénz, se gyes. Tgyást pedig akkor fogsz kapni,ha az elmúlt 2 évben 180 napig volt bejelentett munkád. Viszont, ha szólsz a munkahelyeden, hogy terhes vagy, akkor kötelesek könnyitett munkát adni.
2008. nov. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, nem gyest nem kapsz, hanem gyedet nem fogsz kapni. A gyes mindenkinek alanyi jogon jár, kb. 25ezer Ft.
2008. nov. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%
Nagy butaságot csináltál
2008. nov. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%
Még az jutott eszembe, hogy nem kellett volna felmondjál, hanem ki kellett volnaírasd magad a dokival, és akkor a szülésig táppénzen lettél volna, és akkor minden juttatást megkapsz. Szerintem így havi 25ezernél, ami a gyes, plusz a családi pótlék, nem fogsz többet kapni.Neem kellett volnafelmondjál! (Az első és második válaszoló voltam.)
2008. nov. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

a gyes alanyi jogon jár mindenkinek, de sajnos nagyon kevés huszonyvalahányezer ft...

szerintem rosszul döntöttél, mert ha van már kiskönyved, rögtön táppénzre mehettél volna! és úgy minden járt volna.

2008. nov. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
85%
ÉN úgy tudom, csak annak jár a tgyás, gyed, aki 8 órás munkaviszonyban volt fogalalkoztatva.
2008. nov. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!