Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehetek terhes? Vagy nem?

Lehetek terhes? Vagy nem?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Az a helyzet, hogy a párommal naptármódszerrel csináljuk, peteéréskor meg ugyanúgy belémélvez csak +ba használunk Pharmatexet.

Sosem lettem terhes az idők alatt, a ciklusaim 28 naposak és napra pontosan jön meg.

Nem szoktam barnázni, tehát progeszteron hiányt kizárnám.

A kérdés: Valamelyikünkkel baj lehet? Vagy csak használ nálunk a pharmatex?



2016. márc. 8. 21:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
te nagyon nem vagy tisztában a fogamzással, igen, ha késik tesztelj, ilyen """védekezés""" mellett elég nagy eséllyel terhes vagy!
2016. márc. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%

#1 Nem ez volt a kérdés célja...


Kérdező, elképzelhető, hogy annyira piszok mázlisták vagytok, hogy hat nálatok a pharmatex és mindig sikerült elkerülni így a megtermékenyülést. Hát, tényleg nagyon szerencsések vagytok ebben az esetben..

Lehet nem ártana kivizsgáltatni magatokat, hogy egyébként rendben vagytok-e.

2016. márc. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A pharmathex a világ legrosszabb fogamzásgátló módszere! Ha nem vagy terhes akkor csak piszok mázlid van, vagy eü problémád! Eddig én akárhány nőgyógyásszal beszéltem mind azt mondta, ha védekezni akarunk a pharmatex-et úgy felejtsük el, ahogy van! Illetve egyszer családsegítőben kellett beszélgetnem abortusz miatt egy hölggyel, aki a csekket adta volna, ő is ugyan azt mondta. Illetve, hogy az őt felkeresők nagy százaléka ezt használta. Ha ismered az anatómiát akkor tudhatod, hogy miért. De leírom, a sperma olyan nagy sebességgel lövel ki, hogy a gyógyszert simán "átugorja" és marad olyan sperma amelyik túléli.


Szóval lehetsz terhes, tesztelj, és használj óvszert!

2016. márc. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
4 év alatt nem lettem terhes, szóval..
2016. márc. 8. 22:47
 5/12 anonim ***** válasza:

Mi megszakítással szoktunk együtt lenni, csak indokolt esetben ( pl.:menstruáció után) gumival védekezünk a fertőzés veszély ellen, és már 2 doboz Patentexet is elhasználtunk. Eddig nem estem teherbe, pedig 2 éve csináljuk ilyen módokon.

Egyelőre nem tudom van-e velünk baj, mert még nem volt babaprojekt. De előre nem akarok ezen aggódni.


"Becslések szerint a terhesség esélye 20-30 százalék egy-egy menstruációs ciklus alatt. Az esély számos tényezőtől függ, (életkor, aktuális és korábbi betegségek, bizonyos gyógyszerek szedése, a közösülés időzítése, és a partner termékenysége), de sok egészséges, termékeny nő nem esik teherbe még hat hónap után sem. Gyakran a pároknak csak egy kicsit tovább kell várniuk, míg kitapasztalják, mikorra kell időzíteni a gyerekcsinálást (a nő menstruációs ciklusa vagy peteérési naptára alapján).


A meddőségi klinikára történő irányítás olyan párok számára indokolt, akik egy éves próbálkozás után sem jártak sikerrel, bár 35 éves vagy idősebb nők esetében a meddőségi vizsgálat már hat hónap után ajánlható. "

Forrás: [link]


Én úgy gondolom, ha a fogamzásgátló módszert megfelelően alkalmazzák, akkor nagyon kicsi az esély a terhességre. Ha viszont nem megfelelően, akkor bármi lehet. Ezt viszont senki nem tudja ellenőrizni utólag...


Szerintem előre ne aggódj, mert a stressz is csak árt.

2016. márc. 9. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Akkor menjetek el a dokihoz mindketten.
2016. márc. 9. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
En a helyetekben csak akkor mennek el dokihoz, ha Pharmatex nelkül sem jönne össze egy bizonyos ideig. En azt gondolom, hogy a doki is furcsan nezne, ha nem is akartok amugy gyereket, de csak emiatt beallitanatok hozza, hogy vajon miert nem estetek teherbe vedekezes (meg ha oly bizonytalan forma is) mellett...
2016. márc. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok, ugy ertem, hogy szokasos nögyogyaszati szüresre jarnek tovabbra is, de meddösegi kivizsgalast egyelöre nem kezdenek.
2016. márc. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem tervezünk gyereket még. Csak furcsállom, hogy itt mindenkinek az ismerőse teherbeesik a pharmatextől, pedig a szakszerű használata mellett esélytelen.. Akik meg teherbeestek tőle, azok nem szabályszerűen tolják..
2016. márc. 9. 18:52
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"Csak furcsállom, hogy itt mindenkinek az ismerőse teherbeesik a pharmatextől, pedig a szakszerű használata mellett esélytelen."


legalább azt a rohadt betegtájékoztatót olvasd el! azért van....arról nem is beszélve, hogy nem az a szakszerű használat, hogy csak a feltételezett peteéréskor használod...


"Mennyire hatékony ez a fajta fogamzásgátlás?


A különböző fogamzásgátló módszereket az ún. Pearl-indexszel szokták jellemezni, ez azt mutatja meg, hogy mekkora a teherbeesés esélye egy adott módszer használata mellett. A spermicidek esetén ez a szám 0,7-7 között van, ezen belül a Pharmatex átlagértéke 0,74, ami azt jelenti, hogy 100 nő közül, akik egy évig védekeztek valamilyen Pharmatex készítménnyel, átlagosan 0,74 terhesség fordult elő." forrás: [link]

2016. márc. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!