Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért nem erősödik a teszten...

Miért nem erősödik a teszten a második vonal?

Figyelt kérdés

Csütörtökön kellett volna megjönnie, de szerencsére semmi. Azóta minden reggel csinálok egy tesztet, de a második vonal olyan halvány, hogy szinte nem is látszódik. Mindig másfajta tesztet használok. Mindegyiken ott van a nagyon halvány második vonal, de egyáltalán nem erősödik. Ez miért van? Mégsem sikerült? :-(

Ha terhes vagyok, akkor vagy 5.-én, vagy 6.-án jött össze a babó, hiszen csak akkor voltunk együtt a párommal.


2008. szept. 21. 09:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne izgulj! Egy nap alatt nem fog erősödni:) Majd egy pár nap múlva. Légy türelemes! Boldog babavárást!
2008. szept. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Még fiatal a terhesség, de majd idővel erősödik, de ha pozitív lett, akkor szerintem felesleges minden reggel tesztelni. Menj el dokihoz majd!:) Első válaszoló:)
2008. szept. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Én csak 1 tesztet csináltam,miután kimaradt a mensim 2.dik napon.Halovány volt.de pozitiv:) Én nem csináltam több tesztet,2hétre rá mentem uh-ára akkor voltam 6-7hetes :)

Minden jót

34hetes kismama

2008. szept. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon kedvesek vagytok!

Tudom, hogy felesleges minden reggel tesztelni, de olyan nagyon halvány az a második vonal, hogy szinte el sem hiszem. Már 1éve próbálkozunk, és elég vicces, hogy pont akkor jön össze, amikor csak kétszer voltunk együtt, bezzeg amikor minden másnap, akkor semmi :-)

Holnap már mehetek orvoshoz?

2008. szept. 21. 10:18
 5/17 anonim ***** válasza:
89%
Tudom hogy nagyon izgulsz, de holnap még fölösleges orvoshoz menned. Várj még legalább egy hetet mert kettőt úgysem bírsz. Az én orvosom és még sokan mások azt javasolják, hogy a kimaradt mensi és + teszt után várj két hetet és akkor menj. Annyira korai még a terhesség, lehet hogy nem is látná.
2008. szept. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Holnap és holnapután még szabadságon leszek, pont lenne időm elmenni orvoshoz. Ha várok még egy vagy két hetet, akkor nem tudnék csak magánrendelésre menni.

Hüvelyultrahanggal sem látszódna semmi?

2008. szept. 21. 10:47
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Petezsák valószinű látszódna,visszahívna 2hét múlva,mert akkor talán már szívhang is lenne.Én ezért vártam 2hetet a teszt után...
2008. szept. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
63%

én már rengetegszer jártam így, teszteltem naponta,és mindig csak egy halvány 2.csík volt,aminek a férjem nem is hitt,hiába látta meg 10perc vizslatás után...Neki volt igaza,nem volt baba.Minden teszten ott van 2.csík,csak van,aki nem keresi annyira,mint én.

Ha színe van a csíknak,rózsaszín,akkor van hcg a szervezetben.

Reméljük nálad baba van!

2008. szept. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
79%

Én nagyon remélem , hogy most épp babát teszteltél, ellenben az orvosi protokollban van egy olyan vizsgálat, miszerint ha a teszt kétnaponta nem erősödik eredményében.., akkor még cysztáról is lehet szó, mivel a baba esetében növekedik a hcg ,nagyjából kétnaponta látható a teszten, de ehhez ugyanolyat kell használni.

Sokszor nézik a terhesség hcg növekedési faktorát ilyen módon tesztekkel,

ezt nem ijesztgetésnek írom le, hanem hogy tudd, hogy van ilyen, de remélem és kívánom , hogy egy kis egészséges bébi legyen ott!

2008. szept. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Szió!


A legeslegkorábban a következő menstruáció első napja előtt 2 nappal érdemes megcsinálni a tesztet, de még ekkor is nagy valószínűséggel negatív lesz.

Ha rendszertelen a ciklusod, vagy együttvoltatok és szerinted akkor és ott teherbeestél, vagy gyanítod, mikor volt a fogantatás, akkor ahhoz a naphoz, amikor volt, számolj hozzá legalább 12 napot és akkor végezd el a terhességi tesztet.

Hamarabb megcsinálni felesleges, mert a fogantatás után kb. 7-12 nappal van a beágyazódás és a HCG hormon, amit a teszt kimutat, akkor kezd csak el termelődni.

Ha tuti eredményt akarsz mindig reggel csináld meg a tesztet, mert akkor a legnagyobb a HCG koncentráció a vizeletben

Ha a fogantatás utáni 10 napban terhességi tüneteket észlelsz magadon, akkor azok még nem igazi terhességi tünetek, a hányinger és a többi csak később jelentkezik

A terhesség első jelei a beágyazódás után (7-12 nap múlva) jelentkeznek: premenstruációs tünetek (a szokásos menses előtt hasfájdogálás), mellfeszülés, esetleg erős szédülés, émelygés .

Ha negatív a teszt, és nem jön meg, 3-4 nap múlva tesztelj megint.

Ha két csík van a teszten, de halványak, attól még terhes vagy. Téves pozitív teszt nincs. Akkor is terhes vagy, ha csak 10 perc múlva jelenik meg a másik vonal (sok anyukát ismerek, akik a kukából bányászták ki a tesztjüket, mert megjelent a második csík :o))

Ha nem jön meg, negatív a teszt, és mégis terhesnek érzed magad, menj el orvoshoz! Általában ki szokott derülni, hogy mégis baba van, vagy hogy valami ártalmatlan kis dolog okozza a ciklusod zavarát.


Drukkolok nagyon!

2008. szept. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!